MOK

Aktualności

Powrót

Wernisaż wystawy malarstwa Iwony Miłobędzkiej pt. "Ścieżki"

21 lutego 2023 (Wtorek)
godz. 18:00
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Projekt „Ścieżki” to cykl, który w formie eksperymentu malarskiego nawiązuje i czerpie z wizualnego piękna komputerowych płyt głównych, a jednocześnie jest próbą zrozumienia technologii, która stała się enigmatyczna dla zwykłego użytkownika.

Każda ze ścieżek, oprócz utylitarnej funkcji, tworzy pewną wartość wizualną, która od wielu lat nie schodzi z mojego obszaru poszukiwań. Ścieżki rozpatruję również w aspekcie medytacji nad ścieżkami losu. Cykl zwiera porozrywane elementy, które w danym czasie są dla mnie widoczne, z czasem składające się w całość.
Iwona Miłobędzka

Iwona Miłobędzka (ur. 1980r.) – absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku „Pedagogika z plastyką”. Fakultet: Rzeźba w pracowni Michała Gardzińskiego. Stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce. Od 2006 roku prowadzi Pracownię rysunku, malarstwa i rzeźby w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. W latach 2011-2013 była prezeską stowarzyszenia prowadzącego Galerię Sztuki Współczesnej Widzimisie w Siedlcach. Obecnie prowadzi „Pracownię na Chmielnej” w Siedlcach.

Wystawa czynna do 22 marca 2023 r., d poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.