MOK

Aktualności

Powrót

Wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz

09 listopada 2018 (Piątek)
godz. 17:00
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Zapraszamy na wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz pt. Aleksandria i.... Wystawa organizowana jest w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce i będzie czynna do 5 grudnia 2018 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.

Irena Szlachowicz jest siedlczanką, mamą, zawodową fotografką i malarką-amatorką. W tajniki malarstwa olejnego wprowadzali ją od 2010 roku Izabela Staręga, Tomasz Nowak, Marcin Sutryk, a od trzech lat w ramach warsztatów malarskich Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Aleksandra Rykała.

Chętnie uczestniczy w plenerach malarskich – w Mielniku, Stoku Wiśniewskim, Drohiczynie oraz w wystawach zbiorowych (Urząd Miasta Siedlce, CKiS w Siedlcach, coroczne wystawy słuchaczy SUTW w Małej Galerii Sztuki MOK).

Jest autorką trzech indywidualnych wystaw malarskich: Kalejdoskop (Biblioteka Pedagogiczna, 2014 r.), Uroki natury (restauracja „Kochanówka”, 2015 r.) i Perły Skandynawii (Mała Galeria Sztuki MOK, 2016 r.). W 2016 r. fotokopie obrazów Ireny Szlachowicz zostały opublikowane w folderze poetycko-malarskim wydanym w ramach projektu stypendialnego córki malarki – Agnieszki Magierskiej, pt. Cisza zielonookiej kreski. W tym roku sama została stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce i zaprezentuje cykl obrazów pt. Aleksandria i...