MOK

Aktualności

Powrót

Wernisaż wystawy sekcji malarskiej SUTW

17 października 2017 (Wtorek)
godz. 18:00
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

W ramach zajęć Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku funkcjonuje sekcja malarska, w której tworzy oraz doskonali swój warsztat 21 osób. Pod artystyczną opieką Aleksandry Rykały uczestnicy zajęć realizują swoje artystyczne potrzeby.

Jedna z uczestniczek, Alicja Ślesicka, tak mówi o swoim udziale w sekcji malarskiej: – Dlaczego maluję i czym jest dla mnie malowanie? Maluję i rysuję, bo to dla mnie terapia. Oderwanie się od problemów zdrowotnych, od smutnej rzeczywistości. Zajmowanie się malowaniem, to tak jakby znajdować się w innym świecie, w którym nie ma miejsca na nudę, zgorzkniałość. Jest wtedy we mnie chęć przekazania poprzez kolory, barwy, kształty naniesione na płótno – czegoś co tkwi we mnie w danej chwili. Malowanie wycisza mnie, a jednocześnie jak gdyby rozświetla od wnętrza – ma wpływ na to, ze wokół siebie dostrzegam przepiękne barwy jakimi obdarza nas natura.

Na wystawie znajda się prace: Alicji Brodzik, Bożeny Czarnockiej, Alicji Gawryjołek, Alfredy Grochowskiej Stanisławy Hardejewicz, Zofi Iwańczuk, Zbigniewa Janasa, Janiny Jankowskiej,  Jolanty Kamińskiej, Elżbiety Kieliszek, Anny Klejc, Grażyny Kot, Danuty Krukowskiej, Matyldy Łęczyckiej, Bożeny Mańkowskiej, Krystyny Piejki, Grażyny Pogonowskiej, Ireny Szlachowicz, Teresy Sikorskiej, Alicji Ślesickiej

Wystawa czynna do 29 listopada 2017 r.