MOK

Aktualności

Powrót

"Wiedzieć by widzieć" - wykład Magdy Szczepanik dla słuchaczy SUTW

25 października 2017 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Zdrowie to szczególnie ważny temat dla słuchaczy SUTW, dlatego pierwszy wykład w roku akademickim 2017/2018 będzie poświęcony chorobom narządu wzroku, związanym z wiekiem. Jak zapobiegać oraz jak leczyć dolegliwości wzroku, zaprezentuje Magda Szczepanik, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku pielęgniarstwo. W ciągu 11 lat pracy zdobywała doświadczenie w kraju i za granicą pracując z dziećmi, dorosłymi oraz osobami starszymi. Ukończyła szereg kursów kwalifikacyjnych w tym m.in. pielęgniarstwa operacyjnego i pielęgniarstwa środowiskowego. Od 7 lat pracuje w renomowanej klinice okulistycznej w Warszawie - w poradni oraz na bloku operacyjnym. Od roku koordynuje  badanie kliniczne związane z  leczeniem  chorób plamki żółtej. Jak sama mówi: zawód to jej pasja!

W przystępny sposób opowie co mogą oznaczać niewyraźnie, rozmyte obrazy wydające się jak za mgłą, podwójne widzenie, rozproszenie światła, mętne punkty, kropki albo tzw. „czarny deszcz”, oślepiające błyski świetlne, zniekształcenia widzianych obrazów i linii prostych, ciemna plamka na środku pola widzenia, czyli niektóre z możliwych objawów chorób  narządu wzroku, zwłaszcza w wieku starszym.

Wykład realizowany w ramach ministerialnego projektu „Dojrzałość okresem jest złotym”, koordynowanego przez Fundację DONUM.