MOK

Aktualności

Powrót

Wiosenne hulanki w Noc Kupały - widowisko plenerowe ZPiT ZS "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz

21 czerwca 2024 (Piątek)
godz. 21:15
Park Aleksandria

Zapraszamy na wyjątkową imprezę plenerową nad stawem w Parku Aleksandria, w szczególnej atmosferze letniej nocy, przy świetle księżyca, ognisk, pochodni  i cykaniu świerszczy. Fabuła wydarzenia oparta będzie o dawne wierzenia związane z nocą przesilenia letniego. Scenariusz przewiduje puszczanie wianków na wodę, tańce i hulanki przy ogniskach oraz poszukiwanie kwiatu paproci. W programie przewidziane są także pokazy żonglerki oraz potańcówka przy ognisku. Wykonawcy widowiska to członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz oraz Zespołu „Niwa” z Krzeska. Żonglować ogniem będą tancerki i tancerze z Teatru Ognia „Mantra” z  Makowa Mazowieckiego. Całość zakończy wspólna potańcówka wykonawców i widzów. Panny, dla podkreślenia nastroju, zachęcamy do założenia wianków z kwiatów i ziół.

Impreza realizowana w ramach projektu dofinansowanego przez Miasto Siedlce.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.