MOK

Aktualności

Powrót

Wirtuozi w muzyce mistrzów - koncert tria Renesans pt. "Na sercu z wdzięcznością"

20 listopada 2022 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Trio Renesans tworzą: Janina Wychowaniec (skrzypce), Oksana Kocurak (skrzypce) i Walentyna Kibitlewska (fortepian). Zespół powstał cztery lata temu i działa przy Domu Polskim w Barze w Ukrainie. W Polsce występowali już kilkukrotnie na festiwalach muzyki kresowej we Wrocławiu, Dusznikach Zdrój, Polanicy Zdrój, Pułtusku, Sycowie czy Mrągowie. Janina Wychowaniec i Walentyna Kibitlewska wystąpiły także w Siedlcach, w 2018 roku, w Sali Białej.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory o różnych stylach – klasyczne, romantyczne, współczesne oraz opracowania pieśni ludowych. Zespół prowadzi aktywną działalność artystyczną występując na podczas koncertów organizowanych w Domu Polskim w Barze, m.in na Festiwal Kultury Polskiej, spotkaniach opłatkowych, koncertach poświęconych Narodowemu Świętu Niepodległości oraz w projektach artystycznych związanych z życiem i twórczością wybitnych polskich poetów, kompozytorów i malarzy.

Dodatkowo podczas koncertu odbędzie się pokaz taneczny Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.