MOK

Aktualności

Powrót

Wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy SUTW

21 listopada 2018 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Kanada to drugi, co do wielkości, kraj na świecie. Jego powierzchnia lądowa wynosi 9 984 670 km². Na lądzie graniczy tylko ze Stanami Zjednoczonymi tworząc najdłuższą na świecie granicę lądową. 75 proc. powierzchni tego kraju stanowią góry. Kanada jest prawdziwą mozaiką kulturową, tworzoną przez liczne grupy imigrantów żyjących obok wielu ludów tubylczych.

O swojej wyprawie do Kanady oraz o historii, kulturze, zwyczajach, a także zwykłym życiu Kanadyjczyków opowie podróżniczka, słuchaczka SUTW – Danuta Kryńska. Obdarzona niezwykłą ciekawością świata i ludzi, czas liczy od podróży do podróży. Odwiedziła wszystkie kontynenty. Wzdłuż i wszerz zwiedziła Europę oraz wiele krajów świata, m.in. Maroko, Egipt, Sri Lankę, Kubę, Tunezję, Chiny, Indie, Meksyk.

Chętnie dzieli się swoimi podróżniczymi doświadczeniami w czasie prelekcji oraz jako pilot wycieczek. Od wielu lat współtworzy sekcję turystyczno-krajoznawczą SUTW, dzięki której słuchacze naszego uniwersytetu mają możliwość bliższych i tych całkiem dalekich wyjazdów.