Wykład Jarosława Filipka pt. "Kioto - Feng Shui w architekturze i urbanistyce" dla słuchaczy SUTW

24 stycznia 2024 (Środa)
godz. 11:00 14:00

W czasie wykładu dowiemy się jak wybierano miejsce na stolicę Japonii, o projektowaniu domów i ogrodów japońskich zgodnie z feng shui, czyli o rezydencjach z epoki heinan, o magicznych smokach, tygrysach, feniksach i żółwiach oraz innych zaleceniach sakuteiki. Zobaczymy piękne ogrody i świątynie japońskie, usłyszymy o ich wyjątkowości, symbolice natury, duchowych i filozoficznych ideach.

Jarosław Filipek – ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej oraz Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Malarstwo i rysunek studiował w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego, Jacka Sempolińskiego oraz Henryka Dąbrowskiego. Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Swoje prace wystawiał na kilkudziesięciu ekspozycjach i wystawach w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji. Prowadzi wykłady łączące opowieści o kulturze i sztuce, ilustrowane autorskimi zdjęciami, pokazywane z perspektywy historyka sztuki, artysty malarza i architekta.

Wydarzenie tylko dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.