MOK

Aktualności

Powrót

Wykład Marka Golbiaka dla słuchaczy SUTW

14 listopada 2018 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Sprawność fizyczna jest ważna w każdym wieku, jednak w tzw. trzecim wieku jest szczególnie istotna, gdyż decyduje nie tylko o naszym samopoczuciu, ale także o naszej samodzielności, aktywności towarzyskiej – słowem, pozwala czerpać z życia jak najwięcej.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, ale jak już się nieszczęśliwie zdarzy kontuzja lub inna dolegliwość, warto wiedzieć jak sobie pomóc.

Marek Golbiak – mgr rehabilitacji, wykładowca w Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkole Wyższej w Siedlcach, wieloletni kierownik i fizjoterapeuta w NZOZ Profil w Siedlcach, obecnie kierownik rehabilitacji Zamek Janów Podlaski. Jego specjalność zawodowa to: fizjoterapia, terapia manualna i chiropraktyka, terapia NDT BOBATH, terapia PNF i terapia przeciwobrzękowa.

W czasie spotkania ze słuchaczami naszego uniwersytetu poruszy zagadnienia: rozumienie pojęcia rehabilitacji kiedyś a dziś, struktura leczenia i kontrakty NFZ, metody leczenia i rehabilitacji, trafność diagnozy a leczenie pacjenta, zdrowy styl życia i dieta.