MOK

Aktualności

Powrót

Wykład Michała Łapińskiego pt. "Wiatr w żagle" dla słuchaczy SUTW

23 lutego 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Kapitan Krzysztof Baranowski, znany żeglarz, w tym roku wybiera się na rejs przez Atlantyk. Nic nadzwyczajnego, poza tym, że urodził się 1938 roku, czyli będzie to podróż w osiemdziesiątym czwartym roku życia. Będzie to rejs wymagający. Żeglowanie to przygoda i niezapomniane krajobrazy.

W czasie wykładu Michał Łapiński zaprezentuje żeglowanie „od kuchni” – jak wygląda praca na jachcie, jak spędza się wolny czas oraz udowodni, że żeglowanie może stać się pasją dla wszystkich i w każdym wieku. Ponadto będzie to uczta dla oka, gdyż świat widziany z pokładu jachtowego, to naprawdę widoki zapierające dech w piersiach.

Michał Łapiński – z wykształcenia doktor agronomii, ekspert od biologii molekularnej i pedagog. Kapitan jachtowy, organizator „Szkoły pod Żaglami” oraz rejsów m.in. po wyspach greckich. W wieku siedemnastu lat popłynął na czteromiesięczną wyprawę morską, która odmieniła jego życie. Właściciel „Kaczego Bagna – miejsca inicjatyw pozytywnych”, w którym prowadzi m.in. warsztaty szczudlarskie, ogniowe oraz pieczenia chleba. Człowiek czynu.

Wykład wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.