Wystawa fotografii Anny Worowskiej "Rytmy"
Natura stworzyła nieskończoną mnogość form, ale jakby na dodatek swej hojności sprawiła, że każdy kształt uwikłany jest w czas i przestrzeń, że nigdy nie zobaczymy go dwa razy tak samo.
Wiktor Zin
Powyższe zdanie ośmiela do nowej odsłony fotografii z cyklu Rytmy. Najcudniejszą sztukę tworzy natura, jej harmonia i różnorodność, jej rytm i zmienność, powtarzalność i niepowtarzalność. Zdjęcia na wystawie wykonano w północno-wschodniej Polsce. Pejzaże, brzeziny i łąki w Dolinie Biebrzy i Dolinie Narwi, inne – gdzieś po drodze.
Anna Worowska – mieszka i pracuje w Białymstoku, z wykształcenia biolog, dr nauk przyrodniczych. Fotografik – zrzeszona w Związku Polskich Artystów Fotografików i w Fotoklubie RP. Autorka i współautorka albumów i książek. Współorganizatorka i uczestniczka plenerów, warsztatów i spotkań fotograficznych. Laureatka nagród i wyróżnień w ponad pięćdziesięciu konkursach fotograficznych. Autorka filmowych etiud przyrodniczych w TVP Białystok. Jej fotografie inspirowane są bliskim sercu światem przyrody, jego pięknem i pięknem człowieka.
Jest autorką albumów: Wieś Podlaska, Podlaskie krainy, Ziemia Zabłudowska, Rytm Drzew, Sen drewna i jawa życia, Brzoza, Drzewo życia....
Wystawy indywidualne: Rytmy, Bliskie krajobrazy, Podlaskie..., Krajobraz i przyroda Podlasia, Pośród łąk, Ogólnopolska Plenerowa Prezentacja Fotografii Artystycznej STODOŁA, Rytm drzew, Brzoza, Narew.
Wystawy zbiorowe/pokonkursowe (wybór): Sacrum w krajobrazie polskim, Zima – czas na podlaskie, Światłoczuli, Wołkow w obiektywie przyjaciół, Tatry i Podhale Jana Kasprowicza, Zaginione niebo, Fotograficy A.D 2013, Przestrzeń wyobraźni, Fotografia ojczysta, Pejzaż Polski, Zabytki, Przestrzeń życia, Witajcie kochane góry, Postać ludzka w pejzażu, Krzyże i kapliczki przydrożne, Morze w krajobrazie Pomorza, Śladami Leona Wyczółkowskiego, Parki Narodowe.