MOK

Aktualności

Powrót

Zaczynamy rejestrację wolontariuszy WOŚP

12 listopada 2021 (Piątek)
godz. 09:00
Miejski Ośrodek Kultury

Siedlecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tradycyjnie działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach rozpoczął przygotowania do kolejnego finału – gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! 30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel – tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

Na początek ważne informacje dla naszych stałych wolontariuszy i tych, którzy będą grać z nami w tym roku pierwszy raz. Rejestracja jest największą częścią finałowych przygotowań i zabiera najwięcej czasu. W związku z utrzymującą się sytuacją epidemiologiczną w trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo spotkania ograniczamy do niezbędnego minimum. Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym proces rejestracji odbywa się on-line. Dzięki rejestracji on-line macie możliwość samodzielnego zarejestrowania się i zgłoszenia do naszego Sztabu. Postępujcie zgodnie z podpowiedziami i instrukcją na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Po zarejestrowaniu się na stronie wybieracie opcję zostań wolontariuszem, tam wpisujecie swoje dane, dodajecie zdjęcie i wybieracie sztab. Nasz Sztab wyszukacie pod #5202 lub po miejscowości - Siedlce. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia musi dokonać Wasz opiekun prawny!

Po zarejestrowaniu się na stronie wolontariusza Sztab będzie kontaktował się z Wami w celu zweryfikowania wprowadzonych danych. Decyzja o akceptacji zgłoszenia wolontariusza podejmowana jest przez Szefa Sztabu, który ma prawo odrzucić zgłoszenie bez podania przyczyny.

Podczas finałowej zbiórki na ulicach, kwestować mogą tylko wolontariusze, którzy otrzymali oryginalny identyfikator z Fundacji WOŚP, a datki mogą zbierać wyłącznie do finałowej puszki opatrzonej numerem identyfikatora i zabezpieczonej banderolami. Osoby towarzyszące wolontariuszowi nie mogą przyjmować datków! Wolontariusz może zbierać pieniądze jednocześnie tylko do jednej puszki! Puszkę w przypadku uszkodzenia lub zapełnienia można wymienić w Sztabie na nową. Pamiętajcie, że w każdym momencie Policja może weryfikować identyfikatory wolontariuszy oraz sprawdzać stan zabezpieczeń puszki.

WAŻNE! Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

Na wolontariuszy czekamy do 2 stycznia 2022!

Tradycyjnie zwracamy się też z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście i nie tylko. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nasze działania przy organizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszukujemy strategicznych sponsorów i innych dobroczyńców, ofiarodawców oraz chętnych osób do współorganizacji. Jeżeli połączymy nasze siły na pewno uda nam się zorganizować wspaniały Finał.

Więcej informacji już niebawem na stronie internetowej mok.siedlce.pl oraz na facebooku. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt pod nr tel. 25 794 31 28. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wolontariusza WOŚP dostępnym TUTAJ (KLIK).

Więcej informacji dla wolontariuszy - TUTAJ (KLIK)