MOK

Aktualności

Powrót

Zapraszamy na zajęcia do Pracowni Fotograficznej

06 października 2020 (Wtorek)
godz. 15:00
Akademia Sztuk "Piękna 7", ul. Pułaskiego 7

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza młodzież w wieku od 13 lat ma zajęcia do Pracowni Fotograficznej MOK w każdy wtorek i środę o godz. 15:00 do Akademii Sztuk "Piękna 7".

Pracownia Fotograficzna działa od początku istnienia Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy zajęć poznają zasady fotografowania i samodzielnej obróbki zdjęć. Biorą udział w plenerach, spotkaniach autorskich i wyjazdach edukacyjnych do galerii i muzeów oraz poznają historię, teorię i estetykę fotografii. Wykonane przez nich prace prezentowane są na wystawach organizowanych w MOK.

Od września 2011 r. Pracownia mieści się w Akademii Sztuk „Piękna 7”. Atelier wyposażone jest w nowoczesne lampy studyjne, system zawieszania teł i inne urządzenia, dzięki którym młodzież uczestnicząca w zajęciach może rozwijać swoje umiejętności fotografowania. Dzięki nowym komputerom z profesjonalnym oprogramowaniem możliwe jest doskonalenie zdjęć wykonywanych w technice cyfrowej. Pracownia wyposażona jest również w nowy sprzęt umożliwiający przeprowadzenie procesu klasycznej obróbki chemicznej w ciemni, od wywołania negatywu do samodzielnego wykonania zdjęć za pomocą powiększalnika.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach systematycznie, od wielu lat, zajmuje się upowszechnianiem fotografii poprzez: zajęcia prowadzone z młodzieżą w pracowni fotograficznej, organizację plenerów, wystaw i konkursów. Ponadto organizowane są wyjazdy edukacyjne do galerii warszawskich. Przy Ośrodku działa Grupa Twórcza FOTOGRAM zrzeszająca osoby dorosłe czynnie zajmujące się fotografią, będąca siedleckim fotoklubem.

Pracownia Fotograficzna działa od początku istnienia Ośrodka. Uczestnicy zajęć poznają zasady fotografowania i samodzielnej obróbki zdjęć. Biorą udział w konkursach, spotkaniach autorskich i wyjazdach edukacyjnych do galerii i muzeów oraz poznają historię, teorię i estetykę fotografii. Wykonane przez nich prace prezentowane są na wystawach organizowanych w MOK. Pracownia mieści się w Akademii Sztuk „Piękna 7”. Atelier wyposażone jest w nowoczesne lampy studyjne, system zawieszania teł i inne urządzenia, dzięki którym młodzież uczestnicząca w zajęciach rozwija swoje umiejętności fotografowania. Dzięki nowym komputerom z profesjonalnym oprogramowaniem możliwe jest doskonalenie zdjęć wykonywanych w technice cyfrowej. Pracownia wyposażona jest również w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie procesu klasycznej obróbki chemicznej w ciemni, od wywołania negatywu do samodzielnego wykonania zdjęć za pomocą powiększalnika.