MOK

Konkurs plastyczny "Wielkanocne tradycje"

obrazek

Konkurs plastyczny "Wielkanocne tradycje"

W konkursie plastycznym "Wielkanocne tradycje" oceniono 175 prac z 30 placówek oświatowych oraz 19 prac zgłoszonych indywidualnie według następujących kryteriów: nawiązanie do tradycji, oryginalność, ciekawa interpretacja tematyki, umiejętność posługiwania się wybraną techniką, walory artystyczne i estetyczne, staranność i trwałość wykonania.

Komisja w składzie:
1. Dorota Pikula-Kuziak – historyk sztuki, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach – przewodniczący komisji
2. Maciej Tołwiński – artysta plastyk, grafik, asystent w Pracowni Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach
3. Kamil Antolak – grafik, plastyk w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach
postanowiła przyznać:

W KATEGORII: PRZEDSZKOLA, KLASY"0":
I miejsce – Józef Grochowski, Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach - oddział przedszkolny, opiekun: Magdalena Pastor
za technikę, koncepcję konkursową, oryginalność i kompozycję
II miejsce – Zuzanna Łukaszuk, Niepubliczne Przedszkole "Pinokio" w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Dybcio
za kompozycję, swobodę twórczą, odwagę w rysowaniu
III miejsce – Iga Lipińska, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Siedlcach, opiekun: Izabela Golec
za malarskość, kompozycję, kolorystykę, swobodę twórczą
WYRÓŻNIENIA:
Helena Harań, Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach, opiekunowie: Małgorzata Klukowska i Małgorzata Kiełczykowska
za rytmiczność, przeżycia, intrygująca praca
Urszula Terlikowska, Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach, opiekunowie: Małgorzata Klukowska i Małgorzata Kiełczykowska
za połączenie tradycji z regionem ,wyczucie przestrzeni, natury
Antoni Szczepanik, Niepubliczne Przedszkole "Pinokio" w Siedlcach, opiekun: Kinga Kamińska
za dziecięcą szczerość
Tomasz Łopaciński, Niepubliczne Przedszkole Akademia Młodego Człowieka w Siedlcach, opiekun: Dominika Kosieradzka
za technikę i pomysł
Patrycja Paczuska, Miejskie Przedszkole nr 27 w Siedlcach, opiekunowie: Aleksandra Żółkowska-Zgorzałek
za technikę
Klara Pastor, Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach - oddział przedszkolny, opiekun: Magdalena Pastor
za ludowość

W KATEGORII: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III:
I miejsce – Julia Gawron, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun: Anna Olszewska
za technikę, kadrowanie, śmiałość, kompozycję
II miejsce – Hanna Paczuska, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Agnieszka Woźniak
za technikę, szczerość, tradycję ludowość
III miejsce – Gabriela Dąbrowska, Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach, opiekun: Anna Gadomska
za rozbudowaną narrację, opowiedzianą historię, interpretację
WYRÓŻNIENIA:
Anna Firlej - Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Bożena Przesmycka
za skrótowość, niespodziankę, pomysłowość
Michał Rządkowski, opiekun: Agnieszka Rządkowska
za ludowość, staranność, kolorystykę
Alicja Łuniewska - Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach, opiekun: Hanna Kardas
za technikę, pomysłowość, delikatność

W KATEGORII: SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VIII:
I miejsce – Pola Szymańska, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Ewa Bielińska
za kreatywność, oryginalne i staranne wykonanie, tradycyjne ujęcie tematu
II miejsce – Lena Kopańska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach. opiekun: Agnieszka Sikorska
za pomysł, ręczne wykonanie
III miejsce – Paulina Bizowska, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Ewa Bielińska
za oryginalność, pomysłowość, estetykę
WYRÓŻNIENIA:
Nikola Borkowska, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Ewa Bielińska
za formę, subtelność i tradycję
Amelia Kurowicka, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach, opiekun: Hanna Michalik
za pomysłowość, ekspozycję
Adam Paczuski, Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach, opiekun: Ewa Bielińska
za ciekawa forma, oryginalność

W KATEGORII: SZKOŁY ŚREDNIE
I miejsce – Patrycja Fijałek, Szkoła Przysposabiająca do pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Siedlcach, opiekun: Katarzyna Piątek
za staranność, cierpliwość, dbałość o szczegóły

Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy 5 kwietnia o godz. 15:00 do Małej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 63, na uroczysty finał, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej.