Konkurs plastyczny "Wielkanocne tradycje" - koniec zgłoszeń

23 marca 2022 (Środa)
Miejski Ośrodek Kultury

Konkurs plastyczny "Wielkanocne tradycje" ma na celu kultywowanie folkloru, zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie zainteresowań plastycznych poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia symboli świątecznych, zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycyjną kulturą ludową oraz plastyką obrzędową, prezentację twórczości dzieci i młodziezy.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pisanki, baranka lub ilustracji świątecznej (kolaż, wycinanka) z uwzględnieniem tradycji Wielkanocnych. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież z siedleckich placówek oświatowych, wychowawczych, grup twórczych oraz osoby indywidualne.

Prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych
przedszkola, klasy „O” - ilustracja świateczna,
szkoły podstawowe klasy I-III - ilustracja świateczna,
szkoły podstawowe klasy IV-VIII - pisanka/ baranek
szkoły średnie - pisanka/ baranek.

Szczegółowy regulamin dostępny TUTAJ - KLIK