26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 2018

Siedlce 26. raz zagrały razem z WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Siedlcach od samego początku. Już tradycyjnie Sztab WOŚP działał przy Miejskim Ośrodku Kultury, a swoją siedzibę miał w sali widowiskowej „Podlasie”.

W dniu Finału, od godz. 8:00, ponad 300 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i kolportowało wyjątkowe gadżety Orkiestry. W liczeniu zebranych pieniądzy pomagał Bank Spółdzielczy w Siedlcach przy ul. Pustej. W tym roku będą przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Jak zwykle w ramach Finału na siedlczan czekało wiele atrakcji. Z inicjatywy Jacka Wierzbickiego w hali ARMS przy ZSP nr 3 siedleccy sportowcy po raz czwarty zagrali w nietypowych dla siebie dyscyplinach. W Galerii Siedlce odbyły się pokazy pierwszej pomocy i motocykli zorganizowane przez Free Motor Bikers Siedlce, PCK i RM Meditrans. W Kręgielni Factory 157 każdy chętny mógł zagrać w kręgle, a zebrane pieniądze zasilą Orkiestrę. Na placu gen. Sikorskiego Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej KORBA i Klub Natura-lnie 4x4 zapewniali darczyńcom przejażdżki samochodami zabytkowymi i terenowymi.

Tradycyjnie koncert finałowy odbył się na Placu Sikorskiego. Od godz. 18:30 - licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Na Orkiestrowej scenie wystąpili: 6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Riff” Siedlce i The Punitive. A już tradycyjnie, o 20:00 „Światełko do nieba”, czyli niezwykły pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez m.in. Bank Spółdzielczy w Siedlcach.

Po raz kolejny Siedlce stanęły na wysokości zadania – zebraliśmy 125 704,16 złotych!!!

Prace Sztabu WOŚP w Siedlcach od samego jej początku wspiera pan Zbigniew Piwoński oraz niezawodni pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku niezwykle mocno chcielibyśmy podziękować również Katarzynie i Bartkowi Grabowskim, właścicielom Kręgielni Factory 157, Hurtowni Narzędzi Matrix i Sali Zabaw Młynek, Pani Magdalenie Daniel i Michałowi Matlengiewiczowi, za pomoc organizacyjną i wkład finansowy. Ogromne podziękowania kierujemy oczywiście również w kierunku wszystkich wolontariuszy, którzy przez cały dzień w mało sprzyjających okolicznościach pogodowych zbierali pieniądze dla dzieci.

Wielkie dzięki w imieniu dzieci i seniorów. Do zobaczenia za rok!

Darczyńcy, sponsorzy, współorganizatorzy:
6. Artystyczna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Riff” Siedlce, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Anonimowi darczyńcy, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Dariusz Grochowski, Foldruk Media, Free Motor Bikers, Galeria Siedlce, Grafix Studio, Hurtownia Narzędzi Matrix, Hurtownia Pirotechniczna AS, Jacek Wierzbicki, Karol Żaczkiewicz, Klim-Ski, Klub Natura-lnie 4x4, Komenda Miejska Policji, Kręgielnia Factory 157, Kuchnia i Bar, Leśny Konik, Magdalena Daniel, Mała Orkiestra Dni Naszych, Miasto Siedlce, Michał Matlengiewicz, Miejski Klub Rugby, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, MKP Pogoń Siedlce, MKS Pogoń Siedlce (piłka nożna kobiet), MKS Pogoń Siedlce (piłka ręczna), MKS Pogoń Siedlce (rugby), MPK Siedlce, MTZ Korba, Paulina Leszczuk, PCK Oddział Rejonowy w Siedlcach, Pizzeria Da Grasso, Plus Przewóz Osób, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, PSS Społem, Pyszności Po Całości, Rock Pub Pięć Sztuk, Sala Zabaw Młynek, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM Meditrans”, Siedleckie Łaziki, Słodka Manufaktura, Spartakus Ochrona, SQUASHBOX, Straż Miejska, Strefa Sztuk Rozmaitych – Dorota Dębska-Kobyliński, Strych Polska, Super Trans, The Punitive, TKKF Siedlce, Trickolandia, WBH, WLKS, Zbigniew Piwoński.