MOK

MOK Summer Music Festival 2020

MOK Summer Music Festival 2020

MOK Summer Music Festival 2020

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy Fontannie. W ramach MOK Summer Music Festival 2020 odbędzie się aż siedem koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą. Zaczynamy już 2 sierpnia!

Movie Songs – koncert zespołu Ambitus
2 sierpnia 2020 r. (niedziela), godz. 19:00
Podczas koncertu usłyszymy utwory z filmów polskich i zagranicznych. Obok oscarowych hitów pochodzących ze znanych produkcji hollywoodzkich, znajdą się też piosenki z popularnych seriali oraz prawdziwe „perełki” z mniej znanych filmów. A wszystko to w wykonaniu doskonale znanego zespołu Ambitus w składzie: Janusz Maleńczuk – perkusja/wokal, Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, Andrzej „Smukły” Maleńczuk – gitary, Tomasz Rogalski – saksofon.

The Rolling Stones Tribute – koncert zespołu Tumblin’ Flash
9 sierpnia 2020 r. (niedziela), godz. 19:00
Tumblin’ Flash to zespół doświadczonych muzyków, który postawił sobie za cel możliwie wierne przybliżenie muzyki i niezwykłej charyzmy scenicznej The Rolling Stones – grupy, która ukształtowała współczesne oblicze popkultury. Przeboje takie jak: (I Can’t Get No) Satisfaction, Angie, Brown Sugar, Jumpin’ Jack Flash czy You Can’t Always Get What You Want na dobre weszły do kanonu muzyki rockowej. Tumblin’ Flash to jedyna w Polsce grupa, która oferuje Państwu koncert zawierający wszystkie największe hity The Rolling Stones, wykonywane z największą starannością o zachowanie zgodności z oryginałem. Kostiumy, ruchy sceniczne, instrumenty muzyczne – wszystko to wierne niepowtarzalnemu wizerunkowi Micka Jaggera, Keitha Richardsa i spółki.

Koncert zespołu Wolni Jak Motyle
13 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 19:00
Muzycy zespołu Wolni Jak Motyle znani są na siedleckiej scenie od lat. Regularnie występują podczas Siedleckiej Fali Bluesa i Gitariady. W swoim repertuarze mają autorskie aranżacje rockowych i bluesowych standardów polskiej i zagranicznej muzyki, a także własne kompozycje. Podczas MOK Summer Music Festival 2020 wystąpią w składzie: Iwona Kobylińska – śpiew, Wioletta Skup – flet, instrumenty klawiszowe, Jerzy Politowski – gitara basowa, Piotr Franczuk – gitara, Mateusz Mazurek – gitara, Piotr Sidorowicz – perkusja.

Republika Tribute – koncert zespołu Latające Talerze
16 sierpnia 2020 r. (niedziela), godz. 19:00
Latające Talerze to czwórka facetów, których łączy wieloletnia przyjaźń i miłość do muzyki. Każdy z nich gra od wczesnej młodości, a jako Latające Talerze już od roku 2000. Dzięki temu mają wielkie szczęście robić w życiu to, co kochają najbardziej! Przejechali tysiące kilometrów, zużyli kilogramy strun, połamali setki pałek, nie przespali niezliczonych nocy, podczas których zwiedzili dziesiątki miast… Po to żeby zagrać dotąd ponad dwa tysiące koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Za każdym razem na scenie dają z siebie wszystko, bo widzą, że może to być ich ostatni koncert… Najważniejsze są emocje i energia, a tych im z pewnością nie brakuje! Podczas koncertu w Siedlcach oddadzą hołd zmarłemu przedwcześnie, wybitnemu artyście – muzykowi, kompozytorowi, poecie – Grzegorzowi Ciechowskiemu, prezentując utwory jego i zespołu Republika. Latające Talerze w roku 2009 zdobyli I nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych za interpretację utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki właśnie. W kwietniu 2012 r. zespół wystąpił na „Dniu Białej Flagi” – dorocznym zlocie oficjalnego Fanclubu Republiki i Grzegorza Ciechowskiego („Republika Marzeń”) w Toruńskiej „Odnowie”. W repertuarze koncertu znajdują się m. in. następujące utwory: Biała Flaga, Gadające głowy, Kombinat, Telefony, Śmierć w bikini czy Mamona.

Koncert zespołu B6
20 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 19:00
Zespół B6 powstał w 2017 roku w Lublinie. Jest syntezą czterech osobowości, z której powstał związek kompleksowy o muzycznych właściwościach.Przez dźwięki wyrażają swoje poglądy na świat i przekazują słuchaczom solidną dawkę emocji.Gatunkowo B6 to crossover pop-rock. Zadebiutowali na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Przez dwa lata zdążyli zagrać kilkadziesiąt koncertów w Polsce i wydać debiutanckie EP „Obecność”, które spotkało się z dobrym przyjęciem krytyki i słuchaczy. Ich singiel „Okulary” dotarł do pierwszego miejsca w notowaniu „Lublista” Polskiego Radia Lublin. Występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Myslovitz, LemON czy TGD. Ostatnio zagrali także w Studio Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz antenowy koncert w studio im. Budki Suflera Radia Lublin. Skład zespołu: Martyna Sabak – wokal, Kuba Stasikowski – gitara, Arek Borzęcki – bas, Piotrek Karczewski – perkusja.

Koncert zespołu Barfly Akustik
27 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 19:00
Barfly Akustik to warszawski zespół muzyczny poruszający się w klimatach z pogranicza alternatywnego popu i rocka. Zespół tworzą Filip Boczek (gitara i wokal), Paweł Czerwiński (cajon, instrumenty perkusyjne) oraz Rafał Kłoś (wokal). Muzyka Barfly Akustik jest wypadkową licznych inspiracji i doświadczeń muzycznych z przeszłości. W latach 2008-2018, muzycy działali w hard rockowym siedleckim zespole Midway, którego muzykę można śmiało określić jako potężną dawkę gitarowego grania, połączoną z solidną sekcją oraz energetycznym wokalem i polskimi tekstami. Grupa ta występowała na wielu koncertach oraz dzieliła scenę z uznanymi polskimi kapelami, między innymi z Acid Drinkers, Turbo, Proletaryat, Ira czy Mech. Natomiast perkusista Paweł Czerwiński występował również w innym warszawskim zespole rockowym – Fix The Man, z którym miał okazję występować przed I Am Giant. Obecnie Barfly Akustik pracuje nad pierwszym pełnoprawnym wydawnictwem płytowym.

Piosenka Poetycka Klasycznie – koncert Grupy Piosenki Poetyckiej i Kwartetu Smyczkowego Aleksandria
30 sierpnia 2020 r. (niedziela), godz. 19:00
Tradycyjnie na zakończenie naszego letniego festiwalu wystąpi Grupa Piosenki Poetyckiej, prowadzona przez Macieja Turkowskiego. Tym razem we wspólnym koncercie z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria. Usłyszymy autorskie kompozycje Macieja Turkowskiego zaaranżowane przez Piotra Grabowicza.

Wystąpią:
Grupa Piosenki Poetyckiej w składzieAnna Przedlacka – śpiew, Olga Jagieło – śpiew, Damian Kryński – instrumenty klawiszowe, Mateusz Mazurek – gitara, Maciej Turkowski – gitara.
Kwartet Smyczkowy Aleksandria w składzie: Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce, Dariusz Rytel – II skrzypce, Katarzyna Wasińska – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.