MOK

MOK Summer Music Festival 2021

MOK Summer Music Festival 2021

MOK Summer Music Festival 2021

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy Fontannie. W tym roku w ramach MOK Summer Music Festival odbędzie się pięć koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą. Zaczynamy już 5 sierpnia!

Elwira Duczek & Ambitus Band - koncert „Piosenki filmowe”
5 sierpnia 2021 r. (czwartek), godz. 19:00
Na repertuar składają się najpiękniejsze piosenki z filmów polskich i zagranicznych. Obok oscarowych hitów pochodzących ze znanych produkcji hollywoodzkich, znajdą się też utwory z popularnych seriali oraz prawdziwe „perełki” z mniej znanych filmów. A wszystko to w wykonaniu Elwiry Duczek (wokal) & Ambitus Band w składzie: Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe, Marek Matwiejczyk – gitara basowa, kontrabas, Andrzej „Smukły” Maleńczuk – gitary, Tomek „Rogal” Rogalski – saksofony, jamba, Robert Protasewicz – perkusja.

Olga Jagieło z zespołem
8 sierpnia 2021 r. (niedziela), godz. 19:00
Drugi koncert w ramach naszego letniego festiwalu to recital Olgi Jagieło – niezwykle utalentowanej siedleckiej wokalistki. W programie znajdą się przede wszystkim utwory z kręgu piosenki poetyckiej. Oldze towarzyszył będzie zespół w składzie: Izabela Skaruz – wiolonczela, Michał Zieliński – skrzypce, Łukasz Dymowski – instrumenty perkusyjne, Paweł Rymuza – gitara, Maciej Turkowski – gitara. Gościnnie wystąpi również Kacper Kudelski.

Lordofon
12 sierpnia 2021 r. (czwartek), godz. 19:00
Lordofon to warszawska formacja założona trzy lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. W marcu 2020 roku nakładem Asfalt Records ukazało się debiutanckie EP duetu – „Plastelina”. Wydawnictwo zostało bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów i media, nie tylko wyprzedając swój limitowany nakład na pniu, ale i stając się rarytasem wśród kolekcjonerów płyt. Wydawnictwo było jednocześnie przedsmakiem przed wydanym pół roku później, pierwszym, pełnogrającym albumem formacji. Album „Koło” zadebiutował na 6. miejscu najchętniej kupowanych płyt w Polsce, zaś wydawnictwo na winylu dotarło do 3. miejsca najchętniej kupowanych winyli, utrzymując się w zestawieniu przez kolejnych pięć tygodni. Warto zaznaczyć, że płyta „Koło” znalazła się w licznych czołówkach zestawień najlepszych płyt 2020 roku m.in. wg Sajko, a sam zespół niejednokrotnie uznany został mianem jednego z najbardziej obiecujących debiutów minionego roku (newonce). Na koniec kwietnia 2021 roku nagrania zespołu w samym Spotify zostały odsłuchane aż 5 mln razy. Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. Debiutancki album „Koło” jest powrotem do starych stylów muzycznych twórców i zarazem efektem autorskiej rekonstrukcji brzmień sprzed doświadczeń z rapem.

Szymon Pejski - koncert „Piosenki o miłości”
19 sierpnia 2021 r. (czwartek), godz. 19:00
Szymon Pejski to niezwykle utalentowany, pochodzący z Łodzi wokalista, multiinstrumentalista oraz autor tekstów. Po wielu występach na festiwalach oraz współpracy przy ścieżkach dźwiękowych do filmów nadeszła chwila na w pełni solowy album artysty zatytułowany „Piosenki o miłości”, który swoją premierę miał we wrześniu 2020 r. Płyta jest niesamowitą kompilacją piosenek z pogranicza rocka i popu w bardzo nastrojowym, subtelnym wydaniu, choć nie brakuje na niej również utworów z pazurem. Podczas koncertu w Siedlcach Szymon wystąpi w duecie z basistą Łukaszem Gorczycą.

Popkultura - koncert „Miłość Zdrada”
26 sierpnia 2021 r. (czwartek), godz. 19:00
Podczas ostatniego koncertu w ramach MOK Summer Music Festival wystąpi warszawski zespół Popkultura. Zagrają piosenki z najnowszego albumu „Miłość Zdrada”, opisującego cały przekrój emocji, jakie pojawiają się w relacji miłosnej. Fascynacja, pożądanie i spełnienie, ale i tęsknota, lęk, ból. Skrajne i często przeciwstawne uczucia przepełniają to wydawnictwo na wskroś. Energetyczne piosenki, o charakterystycznym brzmieniu lat osiemdziesiątych doskonale sprawdzają się na koncertach. Już przy promocji pierwszego tytułowego singla „Miłość Zdrada” zespół potwierdził inspirację stylistyką New Romantic oraz muzyką nowofalową. Trzeba przyznać, że zarówno muzycznie jak i tekstowo Popkultura wysyła w świat bardzo spójny przekaz. Popkultura to: Maciek Olbrych – wokale, klawisze, okazjonalne gitary, Paweł Radziszewski – gitary, samplery, komputery, Paweł Krulikowski – basy, moogi i inne syntezatory, Bartek Malik – bębny, loopy i perkusjonalia.