MOK

Aktualności

Powrót

22. MFTDiM - Koncert Laureatów

04 czerwca 2017 (Niedziela)
godz. 15:00
Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego

Zapraszamy na Koncert Laureatów, podczas którego zaprezentują się najlepsi wykonawcy z kategorii PIOSENKA i TANIEC. Nagrodzonym we wszystkich kategoriach konkursowych wręczone zostaną pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Podsumowanie przesłuchań konkursowych:

TEATR
Prezentacje teatralne odbyły się najwcześniej 21 i 24 kwietnia i trwały dwa dni. Wzięło w nich udział 29 zespołów teatralnych, które oceniało jury w składzie: Katarzyna Szczepaniak, Krystyna Paczuska, Urszula Gotowicka i Ireneusz Parzyszek i postanowiło przyznać następujące miejsca: w kategorii przedszkola i klasy 0 najlepszymi okazały się 2 grupy: „Wesołe skrzaty” z Miejskiego Przedszkola Nr 22 w Siedlcach i „Teatralne Kotki” z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Siedlcach. Wśród dzieci z klas I-III I miejsce zajęła grupa „Figielki” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach. W kategorii gimnazja I miejsce zajął Teatr „Oczy-wiście” z Publicznego Gimnazjum Nr 4. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przypadło teatrowi „Teatr V”.

PIOSENKA
Przesłuchania w tej kategorii odbyły się 9 maja i wzięło w nich udział 24 solistów i 19 zespołów wokalnych. Kategoria ta od lat cieszy się ogromną popularnością. Jury w składzie: Jolanta Kotowska, Tomasz Markiewicz i Łukasz Juszczuk, postanowiło przyznać następujące miejsca: w najmłodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęły dwa zespoły - Zuzanna Pernach i Maksymilian Miłkowski z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Siedlcach oraz Zespół „Wesoła Trzynastka” z Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Siedlcach. Wśród dzieci z klas I-III najlepszą okazała się solistka Amelia Zbucka ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach. W kolejnej kategorii - klas IV-VI - I miejsce zajęła Karina Szurek z Klubu Wojskowego w Siedlcach. Również w gronie gimnazjalistów przyznano dwa I miejsca; przypadły one Julii Perz z CSJO w Siedlcach i Adrianie Masiak ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Siedlcach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce przyznano Żanecie Badełek z zespołem z I Katolickiego LO im. Św. Rodziny w Siedlcach.

TANIEC
11 maja na scenie sali widowiskowej „Podlasie” obejrzeliśmy 40 prezentacji tanecznych, w których wzięło udział 975 tancerzy. Komisja konkursowa w składzie: Janusz Litko, Agnieszka Lipińska i Marek Glinka postanowiła przyznać następujące miejsca: w kategorii TANIEC NOWOCZESNY I miejsce wśród przedszkolaków i klas 0 wytańczyło Miejskie Przedszkole Nr 15 w Siedlcach. W kategorii klas I-III i IV-VI zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11, a w kategorii gimnazja do grona laureatów dołączyło Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Siedlcach wytańczyły I miejsce w kategorii TANIEC INNYCH NARODÓW. W kategorii TANIEC POLSKI NARODOWY LUB LUDOWY Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka zajęło I miejsce w kategorii przedszkola i klasy 0, a Szkoła Podstawowa Nr 12 w Siedlcach w kategorii klas I-III.

TWÓRCZOŚĆ LITERACKA
Do konkursu w tej kategorii zgłoszone zostały 33 prace, w tym w dziedzinie poezji 25 i w dziedzinie prozy 8. Po szczegó;owej analizie wartości literackiej i warsztatowej prac, jury w składzie: Małgorzata Pasterska, Agnieszka Zdanowska i Paulina Peciak, ustaliło następujące wyniki konkursu: w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI miejsce I zajął Miłosz Powałka ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Siedlcach; w kategorii gimnazja miejsce I zajęła Zuzanna Szczapa z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach; w kategorii szkoły ponadgimnazjalne miejsce I zajął Mateusz Kaczorek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. Recytację prac mogliśmy usłyszeć 12 maja w Sali Białej MOK.

PLASTYKA
Do konkursu plastycznego zgłoszonych zostało 88 prac z 15 przedszkoli oraz 57 prac z 10 szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Komisja w składzie: Ireneusz Parzyszek, Kamil Antolak i Andrzej Ruciński nagrodziła I miejscem w kategorii przedszkola i klasy 0 Filipa Jaszczuka z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Chatka” w Siedlcach. Wśród uczniów klas I-III najlepsza okazała się Hanna Mierzejewska ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach. W gronie uczestników z klas IV-VI I miejsce zajęła Gabriela Łopacińska ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Siedlcach. I miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Katarzyna Kozioł z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Siedlcach, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Karolina Kruk z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Hali Ośrodka Sportu ARMS, ul. Prusa 6