MOK

Aktualności

Powrót

Dzieci Powstania 44 - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

28 października 2022 (Piątek)
godz. 09:30 11:30 18:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Spektakl „Dzieci Powstania ’44” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ to niesamowite i wzruszające widowisko musicalowe przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo.

Inspiracją dla autorki – Joanny Woszczyńskiej – były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. Spektakl opowiada o wojnie widzianej oczami dziecka za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji.

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, którzy doskonale wcielają się w role małych bohaterów z Powstania.

Joanna Woszczyńska scenariusz oparła na prawdziwych wspomnieniach dzieci z książek: Jerzego Mireckiego pt. „Dzieci ’44”, Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia” i Bogumiła Janusza Żórawskiego pt. „Kamienie też czasem płaczą”.

Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2014 roku w Siedlcach. Przedstawienie wystawione było już ponad sto pięćdziesiąt razy w Siedlcach, Warszawie, Pruszkowie, Sokołowie Podlaskim, Białej Podlaskiej oraz w Wilnie na Litwie. 3 listopada 2015 r., z inicjatywy Stowarzyszenia Dzieci Powstania 1944 oraz Jerzego Mireckiego spektakl został wystawiony w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fragmenty grane były również dla Polonii w Monachium oraz podczas Pucharu Świata w Pradze.

„Dzieci Powstania ’44” to wspaniała i wzruszająca lekcja historii i patriotyzmu.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska
Patronat honorowy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944.

Bilety w cenie 20 zł (spektakle o godz. 9:30 i 11:30) oraz 35 zł (godz. 18:00) do nabycia 
online na bilety.mok.siedlce.pl oraz w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz zgodnie z kalendarzem imprez. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.