MOK

Aktualności

Powrót

Guitar Division

26 maja 2017 (Piątek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Pomysłodawcą koncertu jest Piotrek Franczuk - siedlecki gitarzysta, lider zespołu Beardy. Jak sam mówi - Guitar Division to impreza, która ma na celu promocję dobrej muzyki gitarowej w wykonaniu siedleckich zespołów.

Wystąpią:
Beardy – siedlecki zespół, który powstał w 2011 roku. Jego założycielem jest znany w środowisku muzycznym wyśmienity gitarzysta Piotrek Franczuk, nauczyciel muzyki i wielki fana bluesa. Jego ostre riffy oraz długie i soczyste solówki zapewniają słuchaczom niesamowite doznania muzyczne.

Vibrant – zespół pochodzi z Siedlec, powstał w połowie 2013 r. na zgliszczach formacji Outside. Obecnie Vibrant nagrał i samodzielnie wydał debiutancką płytę „The hell is around me”, której premiera miała miejsce 31 października 2015 r. Sam zespół określa swoją muzykę jako Hell Rock. Wokalistą i gitarzystą jest Leszek Kowalik. Na basie udziela się drugi z braci – Kuba Kowalik, na drugiej gitarze Daniel Popek i na bębnach Grzegorz Wieczorek.

Upstream – powstał w 2006 roku w Siedlcach. Ich muzyka to energiczny, charakterystyczny, melodyjny rock, przywodzący na myśl klasyczne amerykańskie brzmienie, które trafia w gusta nie tylko miłośników ostrego rock'n'rolla, ale też zwolenników nieco łagodniejszej muzyki. Upstream jest zespołem, który od początku istnienia dużo koncertuje i ma na swoim koncie liczne występy zarówno na dużych festiwalach jak i w bardziej kameralnych miejscach. Ich dorobek to m.in: udział w Chorzowskim Festiwalu im. Ryśka Riedla, I miejsce Siedleckiego Rock Open Air Festival 2010, a także wspólne występy z gwiazdami, takimi jak TSA, COMA, czy Oddział Zamknięty. Są także wielokrotnymi stypendystami Prezydenta Miasta Siedlce.

Metafox – to zespół założony jesienią 2016 roku. Współtworzą go: Aleksander Kamola (gitara basowa), Michał Franczuk (gitara) i Bartosz Sawicki (perkusja). Pytani o swoją twórczość przytaczają wypowiedź Franka Zappy: „Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury.” Styl ich muzyki najlepiej jest określić jako pogranicze instrumentalnego rocka i fussion. Jest to miejsce, w którym klasyczne wzorce mieszają się ze współczesnym brzmieniem.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz w cenie 30 zł w dniu koncertu. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.