MOK

Aktualności

Powrót

Jeszcze trochę karnawału - koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria

27 lutego 2022 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Podczas koncertu zatytułowanego „Jeszcze trochę karnawału” Kwartet Smyczkowy Aleksandria zaprezentuje przede wszystkim słynne tanga i walce. Zespół wykona również popularne piosenki włoskie i amerykańskie, jakie często można usłyszeć podczas karnawałowych zabaw.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria powstał w 2008 roku. W pierwszym składzie, w którym kwartet koncertował do 2014 roku występowali: Danuta Feruś-Żurek - I skrzypce, Alicja Szumowiecka - II skrzypce, Piotr Grabowicz - altówka, Edyta Koć - wiolonczela.

Obecnie tworzy go czwórka wspaniałych muzyków:
Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce,
Dariusz Rytel – II skrzypce,
Katarzyna Wasińska – altówka,
Edyta Koć – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w naszym mieście, który wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia online na stronie bilety.mok.siedlce.pl oraz w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz w Sali Białej MOK, ul. Pułaskiego 6 godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.