Koncert Brunetki, blondynki... z okazji Dnia Kobiet

11 marca 2017 (Sobota)

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach zaprasza na koncert Brunetki, Blondynki... ze specjalną dedykacją dla Pań. Na całym świecie znane są koncerty „trzech tenorów”. My jednak nawiązując do tej konwencji, chcemy zaproponować Widzom nową formułę. Trzech śpiewaków - ale różne głosy.

Będzie to premierowy projekt z udziałem tenora, barytona i basa przy akompaniamencie fortepianu. Podczas koncertu zabrzmi wiele hitów pochodzących jedynie z męskiej literatury wokalnej, m.in. Ten zegar stary, Gdybym był bogaczem, O sole mio, Wielka sława to żart, czy Wy mnie pisali (aria Oniegina). Podczas koncertu wystąpi doborowa obsada młodej sceny wokalnej:

- Emil Ławecki (tenor) – zwycięzca II Bitwy Tenorów na Róże (TVP), solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
- Jakub Milewski (baryton) – solista Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie, a zarazem Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia",
- Michał Dembiński (bas) – współpracujący m.in. jako solista z Chórem Polskiego Radia w Krakowie i Filharmonią Narodową w Warszawie.

Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski. W instrumentalnych fragmentach koncertu wystąpi jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce - Grzegorz Bożewicz, a całe wydarzenie poprowadzi znany prezenter radiowy i telewizyjny - Ryszard Rembiszewski.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz w cenie 40 zł godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03.