Koncert Orkiestry Kameralnej Aleksandria i Woch & Guzik Duo pt. "Eine Kleine Nachtmusik – Muzyka nocy"

03 sierpnia 2024 (Sobota)
Park Aleksandria

Orkiestra Kameralna Aleksandria powstała w 2023 roku z inicjatywy członków Kwartetu Smyczkowego Aleksandria. Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się na otwarcie Parku Miejskiego Aleksandria.

Repertuar Orkiestry jest bardzo bogaty i nieustannie poszerzany. Obejmuje utwory kompozytorów różnych epok od baroku do współczesności. Podstawą programów koncertowych zespołu są dzieła światowej literatury kameralnej oraz polskiej muzyki współczesnej. W programie sierpniowego koncertu znajdą się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Henryka Wieniawskiego, Beli Bartoka i Jorge Cardoso.

Podczas koncertu w Parku Aleksandria wystąpią:

Woch &Guzik Duo:

Adam Woch – gitara, Robert Guzik – gitara

Orkiestra Kameralna Aleksandria:

I skrzypce: Szymon Telecki, Barbara Zdziarska, Marianna Gurne, Julia Węglewicz, Natalia Kosim
II skrzypce: Maciej Foryszewski, Urszula Ostrowska, Adam Woods, Aleksandra Hawryluk, Emilia Barycka
Altówki: Piotr Grabowicz, Agata Majchrzak
Wiolonczele: Anna Wróbel, Edyta Koć, Michalina Musiej
Kontrabasy: Mateusz Bakun, Maksym Piątkiewicz

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.