MOK

Aktualności

Powrót

Koncert zespołu Anka ODWOŁANY!

17 listopada 2023 (Piątek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

UWAGA! Koncert zespołu Anka zostaje odwołany! Osoby, które zakupiły bilety zapraszamy do kasy MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.

Pandemia przyniosła wiele ponurych chwil, ale spowodowała też kilka rzeczy, które bez niej mogłyby się nie zdarzyć. Pozwoliła przewartościować relacje i sprowadzić losy na nowe tory. Podobnie było ze spotkaniem członków grupy Anka. W czasie pandemii, kiedy dotychczasowe wypracowane schematy działania przestały działać – ta trójka znalazła przestrzeń, żeby razem, na przekór zwątpieniu, podjąć próbę stworzenia czegoś nowego.

W ten sposób powstała grupa Anka, która w ciągu ostatnich dwóch lat pracowała nad swoją muzyką. Przełomem okazał się 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i Konkurs PREMIER, gdzie utwór „Z każdą chwilą złą” zajął drugie miejsce. Od tej chwili praca przy projekcie nabrała rozpędu, ponieważ Ankę odkryła szersza publiczność, dając dowód w postaci ogromnej liczby komentarzy pozostawionych pod oficjalnym klipem na platformie YouTube. Do tej pory grupa opublikowała już pięć piosenek i ogłosiła przygotowanie płyty, której premiera miała miejsce w listopadzie 2022 roku.

Album zawiera szesnaście utworów o bardzo różnym charakterze i energii, wszystkie jednak łączy liryczny i zmysłowy głos Ani Świątczak, jak również spójna w charakterze wizja całego projektu, jako opowieści o emocjach, o dojrzałych, doświadczonych ludziach i ich próbie odnalezienia się we współczesnym świecie, o relacjach z drugim człowiekiem i trudnościach budowania związków między ludźmi.

Anka – za tą krótką nazwą stoi trójka artystów:
Ania Świątczak – doświadczona wokalistka, którą fani muzyki kojarzą przede wszystkim z wieloletnią współpracą z zespołem Ich Troje. Niemniej Ania to także „Szansa na sukces” z piosenką „Pamiętasz, była jesień”, Opolskie Debiuty w 1996 roku, chórek na kilkunastu płytach polskich artystów, dubbingi oraz solowe przedsięwzięcia muzyczne.

Piotrek Aleksandrowicz – gitarzysta o ogromnym dorobku artystycznym, współpracujący od lat z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, zarówno tej popularnej, jak i alternatywnej czy jazzowej. Na koncie ma liczne nagrania i koncerty z Gabą Kulką, Lorą Szafran, Miką Urbaniak, Zakopower czy Sławomirem.

Robert Kurpisz – manager i muzyk, obecny na polskim rynku od ponad dwóch dekad, w ostatnim czasie również aktywny jako producent muzyczny.