MOK

Aktualności

Powrót

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

02 lutego 2023 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na kolejne koncerty atytułowane „Zapisane w starych księgach” i „Na styku średniowiecza i renesansu” zapraszamy 2 lutego.

Nasze programy z muzyką dawną przygotowujemy dla Was z troską o ich autentyczne brzmienia, co jest możliwe dzięki muzykom, grającym na kopiach instrumentów historycznych. Tym razem bohaterami koncertu będą między innymi gitara, lutnia, viola da gamba i flety proste. Przemierzając wraz z zespołem liczne kraje średniowiecznej i renesansowej Europy, będziemy odkrywać muzyczne skarby tamtych czasów: dworskie utwory miłosne, pieśni pielgrzymów i tańce, szukając w nich podobieństw i różnic.

Do tropienia śladów muzyki w starych księgach zachęcimy także dzieci. Ciekawe, co opowiedzą nam zawarte w nich ryciny instrumentów, portrety wędrownych muzyków i baśniowe opowieści o dawnych czasach?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
• 30 marca 2023 r. - Bajki robotów // Fantastyczny świat bajek
• 27 kwietnia 2023 r. - Smyczkowa rodzina // Tajemnice kameralistyki – kwartet smyczkowy
• 11 maja 2023 r. - W teatrze muzycznym: Jarosław Praszczałek – Pan Twardowski
• 15 czerwca 2023 r. - W królestwie trolli // Muzyka północy