MOK

Aktualności

Powrót

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małej Filharmonie"

09 listopada 2017 (Czwartek)
godz. 08:30 09:30 10:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Piotr Wróbel „Król Midas w rękach bogów” – przedstawienie operowe w kostiumach.

Opera, którą tym razem proponujemy naszym słuchaczom to dzieło całkiem nowe. Do tej pory sięgaliśmy zwykle po jednoaktowe opery komiczne z XVIII bądź XIX wieku, ale teraz pokażemy operę współczesną, napisaną na nasze zamówienie przez młodego kompozytora Piotr Wróbla. Bohaterem opery uczyniliśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z mitologii – króla Midasa, który zasłynął z zamiłowania do bogactwa i z tego, że przyprawiono mu ośle uszy. Nowością naszego przedstawienia jest również obsada – obok fortepianu, jak zawsze pełniącego rolę orkiestry, usłyszymy złocisty puzon, symbolizujący znanego ze swoich wad mitycznego władcę.

Magdalena KRYSZTOFORSKA / Aleksandra KLIMCZAK – sopran (Pasterka, Córka Midasa),
Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK / Arnold KŁYMKIW – tenor (Pasterz, Fryzjer, Dionizos),
Karol SKWARA / Przemysław SZKODZIŃSKI – bas (Midas),
Piotr WRÓBEL / Ewa HARASIMIUK – puzon,
Piotr SZYMANOWICZ – fortepian.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2017/2018. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

W roku szkolnym 2017 / 2018 proponujemy godziny: 8.30, 9.30, 10.30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS. Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
7 grudnia 2017 r.: WIELKI TEATR ŚWIATA/ZACZAROWANY KOCIOŁEK
4 stycznia 2018 r.: LUDWIG VAN BEETHOVEN - PORTRET KOMPOZYTORA/ GŁOWA PEŁNA DŹWIĘKÓW
15 lutego 2018 r.: SZALONE LATA DWUDZIESTE/TO BYŁ BAL!
8 marca 2018 r.: SACRUM I PROFANUM/OD BAŚNI DO BAŚNI
19 kwietnia 2018 r.: MUZYCZNE QUI PRO QUO/KALEJDOSKOP RYTMÓW I MELODII
10 maja 2018 r.: PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
7 czerwca 2018 r.: IGNACY JAN PADEREWSKI – ARTYSTA I MĄŻ STANU/MALI CZARODZIEJE