MOK

Aktualności

Powrót

LUZ Winter Dance Factory

22 stycznia 2018 (Poniedziałek)
godz. 09:00
Akademia Sztuk "Piękna 7", ul. Pułaskiego 7

Artystyczne Warsztaty Taneczne Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ
22-26 stycznia 2018 r.
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7
sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Zajęcia poprowadzą:
JOANNA WOSZCZYŃSKA
JAMIE NEALE - jazz
KLEVIS ELMAZAJ - modern
BARTEK WOSZCZYŃSKI - modern/contemporary
URSZULA WOSZCZYŃSKA - jazz, gimnastyka artystyczna
KATARZYNA POPŁAWSKA - jazz
MARCIN POPEK I PAWEŁ HARCEJ - akrobatyka
TAKAKO MATSUDA

Jamie Neale to brytyjski choreograf i reżyser ruchu, który pracuje w zakresie wielu dziedzin sztuki i rozrywki. Realizował produkcję i współpracował z nim Paul Smith, Dazed, David Beckham, Royal Ballet, czy Sasha Gervais & Mary Rozzi. Był również choreografem portugalskiej edycji SYTYCD. Inspiruje i pasjonuje go praca nad różnorodnymi i interesującymi projektami. Jamie jest wysoce proaktywny, zawsze pozytywnie nastawiony i podchodzi do każdego swojego projektu z wielką pasją. Nagrody: 3 miejsce na Burgos/New York Choreographic Competition Nagroda Miasta Burgos/New York Choreographic Competition Zdobywca nagrody Best Video na VOTD UK za Atriums "Charcoal" Nominacja na Choreographer Broadway World za "Secret Garden - West End" Nominacja na Choreographer Offie Awards za "Lucky Stiff" Półfinalista Belgrade International Festival.

Klevis Elmazaj - urodzony w Beracie, w Albanii, ukończył Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Pracował przy wielu produkcjach The Dutch National Opera & Ballet, Music Hall, tańcząc w musicalu Piotruś Pan w wielu państwach świata, a obecnie pracuje nad kreacją Another Kind of Blue/Blue Technology, które rozpocznie swoje tournee w tym roku. Jest zdobywcą dwóch nagród na Burgos New York International Choreographic Competition w 2014 i 2016 roku oraz nagrody na YAGP w Barcelonie w 2017 roku.

Takako Matsuda - jest performerką, choreografką i tancerką tańca współczesnego. Po ukończeniu NewYork University Tisch School of Art in Dance w 2001 roku prezentowała swoje choreografie w USA (NY), na Edinburg Art Festival, Dublin International Dance Festival, w Kazuo Ohno Butoh House w Japonii i w licznych miejscach w Europie i Japonii. W 2003 roku wyjechała na rezydencję do Finlandii. Współpracowała m.in. z New Circus, Circo, Pori Dance Company (Finland), Teatrem Tańca Zawirowania, tańczyła w Polskim Teatrze Tańca (Poznań). Obecnie współpracuje z Fundacją Movementum i Warsaw Dance Department jako instruktorka i choreografka. Wystawia też swoje prace solowe na festiwalach w Polsce. Jej taniec zawiera elementy techniki Limona, Budoh, Butoh oraz formy zaczerpnięte z azjatyckich sztuk walki. The New York Times nazwał Takako Matsudę „tancerką magicznej ciszy”.

Bartek Woszczyński - choreograf i tancerz, absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Bartek zaczął tańczyć w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ w swoim rodzinnym mieście - Siedlcach, z którą wyjeżdżał na liczne Mistrzostwa Polski, Europy i świata zdobywając tytuły mistrzowskie. Kilka lat później wstąpił również do Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, z którym odbył tournee w wielu państwach m.in. Japonii i Francji zarówno jako tancerz, jak i choreograf oraz brał udział w takich spektaklach jak Dziwny jest ten świat, Nasza Klasa w PRL-u, czy Szkło. Będąc w Polsce uczestniczył w wielu projektach nie tylko w obrębie tańca współczesnego, ale również bardziej komercyjnych tj. You Can Dance. W wieku 19 lat przeprowadził się do Londynu, by rozpocząć naukę w w prestiżowej londyńskiej wyższej szkole - The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Jako tancerz Bartek pracował przy wielu niezależnych projektach na całym świecie, a przez trzy sezony związany był z Black Box Dance Company w Danii. Dotychczas miał zaszczyt współpracować z takimi choreografami jak Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Renaud Wiser, Mari Carrasco, Yong Sean Liu i występować w ich spektaklach w wielu państwach Europy i świata.

Jego choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii, Białorusi, Portugalii oraz Korei Południowej. Tworzył choreografie m.in. dla Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, YDA | Swindon Dance i YDA | Exeter w Wielkiej Brytanii oraz Warsaw Ballet. Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak AH07 (z premierą w Lilian Baylis w Londynie), The Perfect World (spektaklu solowego, który zdobył pierwszą nagrodę w Solo Dance Contest w Gdańsku), czy spektaklu Release me, not., który swoją premierę miał podczas festiwalu Quinzena de Danca de Almada w Portugalii. Jego ostatni projekt to spektakl solowy pt. After the Past stworzone podczas 40 dniowej rezydencji artystycznej w Korei Południowej, którego premiera odbyła się w The National Theatre of Korea w Seulu.

Bartek pracował również jako choreograf i reżyser ruchu przy wielu produkcjach filmowych tj.: kanadyjski serial The Next Step 3; On|Off - projekt filmowy realizowany z The Doll - creative agency na London Fashion Week 2015; The Event - trailer do scenariusza Izabeli Borowskiej i wiele innych, autorskich projektów. Jego ostatni film taneczny Let’s Talk About It, który komentował sytuację uchodźców w Europie zaledwie w pół roku od jego powstania zakwalifikował się do siedmiu festiwali tanecznych i pokazany został w 6 państwach: Inside|Outside w New Delhi, Indie; R.E.D. International Dance Film Festival w Einie, Norwegia; Moving Body w Vernie, Bułgaria; Quinzena de danca de Almada w Almadzie, Portugalia; Bestias Danzantas w Santiago, Chile; InShadow w Lizbonie, Portugalia oraz LemoArt Gallery w Berlinie, Niemcy.

Urszula Woszczyńska – Wieloletnia tancerka Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Absolwentka kulturoznawstwa na wydziale Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dyplomowany instruktor fitness. Obecnie instruktorka w Akademii Tańca LUZ ART. Wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy i świata w tańcu jazz, modern i show dance. Na swoim koncie ma m.in. Złoty Puchar Świata - Mini Formacja Modern Dance Seniorzy (Mikołajki 2012), Brązowy Puchar Świata w kat. Mini Formacje Modern Seniorzy (Mikołajki 2009), Wicemistrzostwo Świata w kat. Mini Formacje Modern Dance Seniorzy (Kanada 2009), Wicemistrzostwo Świata w kat. Duety Jazz Dance Seniorzy (Mikołajki 2010), Mistrzostwo Polski w kat. Duety Show Dance Seniorzy - Tarnowo Podgórne 2011. Urszula brała udział w spektaklach ATT LUZ tj. „Symetria”, „Szkło”, „Nasza Klasa w PRL-u”, „The nature of dance”, „Kolory Nadziei”, które wystawiano nie tylko w Polsce, ale również we Francji oraz Japonii. Wieloletni staż w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ pozwolił jej współpracować z takimi choreografami jak Thierry Verger, Robert Śliżewski, Stephen Quildan, Lil Phil, Marcel Barrett czy Bartek Woszczyński. Krótkometrażowy film „â Followed”, w którym tańczyła zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu filmów tanecznych „Nicosia” organizowanym na Cyprze. To doświadczona instruktorka, która stale poszerza swoją wiedzę w licznych warsztatach w Polsce i za granicą. Jej pasja, entuzjazm oraz ogromna chęć dzielenia się swoją wiedzą sprawia, że zajęcia są bardzo rozwijające, ale również stają się czystą przyjemnością.

Katarzyna Popławska - Swoją przygodę z tańcem zaczęła, gdy miała ok.10 lat. Jako wieloletnia tancerka Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ sięgała po najważniejsze trofea na Mistrzostwach Polski i Świata. Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach na kierunku Pedagogika i Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie (kierunek Administracja). Choreograf, dyplomowany instruktor Tańca Sportowego spec. Jazz, intruktor Hip-Hop, instruktor Fitness. Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Siedlcach w Akademii Tańca LUZ ART i okolicach. Na jej zajęciach panuje przyjazna, pełna uśmiechu atmosfera, ceni sobie ciężką pracę która jest kluczem do sukcesu. Spontaniczna i energiczna kobieta, której ciężko usiedzieć w miejscu dlatego ciągle podejmuje nowe wyzwania. Miłośniczka podróży, aktualnie szczęśliwa żona i mama 17 miesięcznego Franka.

Marcin Popek – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą, jak i prowadzenie zajęć akrobatyki w zespołach tanecznych w całej Polsce. Kaskader filmowy – brał udział w wielu produkcjach filmowych, serialach, reklamach, spektaklach i programach rozrywkowych jako m.in. „W Ciemności” – A.Holland, „Kamienie na Szaniec” - R. Glińskiego, „ Karbala” – K. Łukaszewicza, „Bitwa Warszawska 1920” - J. Hoffmana; „Taniec z gwiazdami”, „You can dance”, spektakle Teatru Buffo „Polita” i wiele innych.

Paweł Harcej – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, instruktor gimnastyki sportowej oraz fitnessu, nauczyciel wychowania fizycznego, pasjonat i specjalista w dziedzinie akrobatyki i trickingu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą w zakresie gimnastyki oraz akrobatyki.

Joanna Woszczyńska - pedagog, kierownik, choreograf i założyciel Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ (1991), Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (1999) oraz Akademii Tańca LUZ-ART (2005). Choreograf wielokrotnych mistrzów Polski, Europy i świata w tańcu show dance, hip hop, jazz dance oraz modern. Sędzia krajowy Polskiej Federacji Tańca (PFT) i międzynarodowy International Dance Organization (IDO). Laureatka wielu nagród i odznaczeń m.in. Odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zasłużony Działacz Kultury; dyplomy ministra kultury za zasługi w upowszechnianiu kultury; nagroda Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria”, nagroda Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki”- za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, nagroda Ludomira Benedyktowicza za animowanie ruchu artystycznego oraz sukcesy FTN LUZ na skalę światową. W 2017 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. Autorka, reżyser i choreograf wielu autorskich spektakli tanecznych i musicalowych m.in. Katharsis (2000); Szukając Twego oblicza (2004); Portrety (2005); Jesteśmy wolni (2006); Dziwny jest ten świat (2007); Bajkowy musical (2007); Nasza klasa w PRL-u (2008); Piosenki z kapelusza; Szkło (2013), Kolory Nadziei (współpraca choreograficzna - Bartek Woszczyński); The nature of dance (2013); Wyobraźnia kontra komp (2014); Dzieci Powstania 44’ (premiera 14 listopada 2014 r. w Siedlcach), Nasza Klasa w PRL-u II (2017).