MOK

Aktualności

Powrót

Maciej Turkowski uhonorowany Nagrodą im. Benedyktowicza

01 grudnia 2017 (Piątek)
godz. 12:00
Miejski Ośrodek Kultury

Tradycyjnie 1 grudnia o godz. 12:00 w Muzeum Regionalnym w Siedlcach wręczono Nagrody im. Ludomira Benedytkowicza. Jednym z Laureatów został Maciej Turkowski – muzyk, kompozytor, wychowawca młodzieży i instruktor ds. muzyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Maciej został uhonorowany w kategorii działalność artystyczna.

W kategorii działacz społeczny i animator kultury nagrodę przyznano pośmiertnie Zbigniewowi Biaduniowi. Za twórczość literacką, naukową i publicystyczną uhonorowano historyka Szczepana Kalinowskiego, a Iwona i Dariusz Sutkowscy zostali nagrodzeni za działalność społeczno-humanitarno-patriotyczną.

Prestiżowe na Podlasiu Nagrody im. Benedyktowicza przyznawane są od 1987 r. osobom lub instytucjom związanym z naszym regionem za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: działalności artystycznej, twórczości literackiej, naukowej i publicystycznej oraz działalności patriotycznej, społecznej i humanitarnej. Tegoroczna edycja była już 29. Dotychczas Nagrodą im. Benedyktowicza wyróżniono 94 laureatów.