MOK

Aktualności

Powrót

Niedzielny Salon Muzyczny - Impresje hiszpańskie duetu Dumicz-Rosca

09 kwietnia 2017 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Monika Rosca (fortepian) - ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Łodzi w 1985 roku i została asystentką, a następnie adiunktem w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Dalszym źródłem jej inspiracji wykonawczych były kursy mistrzowskie u prof. Rudolfa Kerera i prof. Ryszarda Baksta. Była stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych, m.in.: Rina Sala Gallo w Monza we Włoszech, Konkursie Pianistów i Wokalistów im. Marii Callas w Atenach, Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu. Wiele koncertowała w Europie, brała udział w festiwalach pianistycznych w Dusznikach, Antoninie, Łodzi, Bordeaux, Bergerac i Tiranie. Występowała także poza Europą; m.in. w Japonii, Korei Płd., Indonezji, Indiach, Australii i w USA. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji; Polskie Nagrania wydały jej płytę z utworami J. S. Bacha, W. A. Mozarta i L. van Beethovena. Od lat podczas swych pobytów w Polsce występuje w Żelazowej Woli, Łazienkach Królewskich i w Pałacu Ostrogskich w Warszawie, a także w Pałacach Radziwiłłów w Nieborowie i Antoninie. Uznaniem cieszą się jej recitale dla Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego w Warszawie.

Marek Dumicz (skrzypce) – polski skrzypek, kameralista i pedagog międzynarodowego formatu. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Założyciel i przez 11 lat prymariusz zespołu Szymanowski Quartet. Wielokrotny laureat konkursów i prestiżowych nagród, m.in.: Konkursu Skrzypcowego w Warszawie (dwukrotnie I miejsce, 1985,1986), Międzynarodowego Konkursu „Brzewski Memorial Prize” w Łańcucie (II miejsce, 1993), ”Classica Nova” in Memoriam Dimitri Shostakovich w Hanowerze (I miejsce, 1997), Premio Vittorio Gui we Florencji (I miejsce, 1998), Nagrody Ministerstwa Dolnosksońskiego za muzyczną działalność kulturalną (1999), Chamber Music Competition w Melbourne (II miejsce i nagroda publiczności (1999), Chamber Music Competition & Festa w Osace (II miejsce, 1999), Nagrody Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego w Warszawie za konsekwentne promowanie muzyki kompozytora na estradach świata (2005).

W latach 2001-2004 zostaje objęty programem BBC Radio 3 „New Generation Artists”. Od 2000 do 2008 roku wykłada w hanowerskiej Hochschule für Musik, gdzie angażuje się w edukację oraz wspieranie młodych zespołów kameralnych. Artysta ma na koncie występy w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall, Auditorium du Louvre, Concertgebouw Amsterdam, Izumi Hall Osaka, Konzerthaus Berlin, Melbourne Concert Hall, Musikverein Wien, Stockholm Grünewald Hall, Wigmor Hall. W dorobku posiada płyty wydane przez cenione wytwórnie nagraniowe, takie jak BBC Records, Produccion Blau, Avie Records.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.