MOK

Aktualności

Powrót

Niedzielny Salon Muzyczny - koncert Vinyl String Quartet pt. "Tribute to Cole Porter"

16 stycznia 2022 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Projekt „Tribute To Cole Porter” powstał z chęci przypomnienia twórczości tego amerykańskiego kompozytora i zaprezentowania jej w nieco innym wydaniu – na kwartet smyczkowy. Nietuzinkowe aranżacje prosto ze Stanów Zjednoczonych to coś, co z pewnością wyróżnia ten projekt. Podczas godzinnego koncertu nie zabraknie takich utworów jak: „Night And Day” – rozsławionego przez Freda Astaire’a, czy też „I’ve Got You Under My Skin” – popisowego utworu Franka Sinatry. Świetne aranżacje to oczywiście nie wszystko. Projekt "Tribute to Cole Porter" to gwarancja świetnej muzyki i fenomenalnych aranżacji, mistrzowskich wykonań, dobrej energii i fantastycznych emocji!

Niewątpliwym atutem jest bardzo wysoka jakość wykonania całego projektu. To zasługa kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet. Zespół ma na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.: nagranie partii smyczkowych na płytę Renaty Przemyk „Renata Przemyk i Mężczyźni”, nagranie partii smyczkowych do utworu „Piosenka dla córki” w wykonaniu Janusza Radka czy udział w filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”.

Skład zespołu:
Amalia Obrębowska – I skrzypce
Angela Gołaszewska-Dziołak – II skrzypce
Oliwia Skrzypczyk – altówka
Marzena Masłowska – wiolonczela

Vinyl String Quartet to kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej. Jest to fuzja czterech kreatywnych osobowości, którym niezwykłą radość przynosi wspólne granie. Każda z nich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Polsce i kształciła swój warsztat na kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą. Pośród ich indywidualnych dokonań znajdziemy liczne nagrody na międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych.

Zespół działa od 2018 roku współtworząc projekty łączące muzykę jazzową, filmową oraz covery najpopularniejszych przebojów muzyki pop. Jego wyróżniającym atutem jest zmysłowy wokal altowiolistki, który doskonale komponuje się z subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego. Każda z kobiet tworzących Vinyl String Quartet ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Placido Domingo, Rod Stewart, Adam Sztaba, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrea Bocelli, Ewa Uryga, Grzegorz Turnau, Atom String Quartet, Varius Manx, Ray Wilson, Grzegorz Urban, Michał Szpak, Adam Bałdych, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sławek Uniatowski, Tomasz Szymuś, Dawid Kwiatkowski i wiele innych.

Członkinie zespołu dokonały licznych nagrań dla radia i telewizji. Wśród produkcji, w których uczestniczyły można wymienić między innymi: „Pech to nie grzech”, „Całe szczęście”, „Porady na zdrady”, „Eurowizja”, „Jaka to melodia”, „Voice od Poland”. Vinyl String Quartet był również odpowiedzialny za oprawę muzyczną Gali Kryształowe Zwierciadła 2019 i Gali 10-lecia ESKA TV. Dwie z czterech członkiń kwartetu możemy oglądać w filmie Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, liczba miejsc w sali jest limitowana. Powyżej przewidzianego prawem limitu, bilety możemy sprzedawać wyłącznie osobom zaszczepionym przeciw COVID-19 i posiadającym wymagany prawem dokument - Unijny Certyfikat COVID, zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19, uznawanego za równoważne z zaświadczeniami wydawanymi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/953 z dnia 14 czerwca 2021 r.

Osoby spełniające powyższe warunki, proszone są o wybranie biletu z dopiskiem „Certyfikat Covid”. Wybór jest dobrowolny, a każdy Widz może wybrać dowolne miejsce na sali. Kupując bilet z dopiskiem „Certyfikat Covid”, widz wyraża zgodę na okazanie certyfikatu przed wejściem na salę. Żadne informacje zawarte w certyfikacie nie są zbierane.

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 grudnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 2311).