MOK

Aktualności

Powrót

Optymistyczny Turniej Sztuki Recytatorskiej - WYNIKI!!!

15 czerwca 2020 (Poniedziałek)
godz. 11:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Komisja w składzie: Maria Krasowska, Joanna Janus i Halina Tunkiewicz po wysłuchaniu czterdziestu dziewięciu recytatorów zgłoszonych w formie nagrań video postanowiła przyznać:

w kategorii klas I-IV szkół podstawowych
· I miejsceMiłoszowi Litwiniukowi z Kamionnej k. Łochowa za opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Babcia”
· II miejsceJulii Osiak z ŁOK w Łukowie za utwór Franciszki Ogonowskiej „Józia posed jus?” i Annie Rokickiej z ŁOK w Łukowie za utwór „Przygoda” Marianny Bocian
· III miejsceJulii Krajewskiej z Siedlec za wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Coś strasznego” i Wojciechowi Dominikowi z Węgrowa za wiersz Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Filipek i szkoła”

oraz wyróżnić za wzbogacenie interpretacji o  pozasłowne środki wyrazu artystycznego: Maję Szczygielską z Siedlec z wierszem Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” i Maksymiliana Rudnickiego z Mińska Mazowieckiego z wierszem Marii Konopnickiej „Pan Zielonka”.

w kategorii klas V-VIII szkół podstawowych
· I miejsca nie przyznano
· II miejsce ex aequo Joanna Ślusarczyk ze Strzały za fr prozy Zoe Sugg „Girl on line” i Joannie Lendzion z ŁOK w Łukowie za interpretację wiersza Leopolda Staffa „Wspomnienie”
· III miejsceMichał Szysz z Platerowa za wiersz Jana Brzechwy „Grzyby”

Wyróżnienia otrzymują: Julia Semczuk i Natalia Dyjak z ŁOK w Łukowie za prezentację fragmentów prozy Jacka Dehnela „Lala”

w kategorii szkól średnich
· I miejsceKacper Siwiak z ŁOK w Łukowie za interpretację prozy Cecylii Słapek „O świętym Janie w ołtorzu”
· II miejsce – ex aequo Natalia Parapura z Woli Suchożebrskiej za wiersz Bolesława Leśmiana „Gad” i Anna Eleryk z Seroczyna za wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Dyrektor i pomnik”
· III miejsceJulia Sposób z ŁOK w Łukowie za prozę  Franciszki Ogonowskiej „Jak Jaśko księdza zastąpił”

w kategorii dorosłych
· I miejsceHanna Mitura z Siedlec za interpretację fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima
· II miejsceJolanta Jarczyńska-Dominik z Węgrowa za wiersz „Sen psa” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Fundatorem nagród i wyróżnień jest organizator Turnieju Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Komisja serdecznie dziękuje wszystkim wykonawcom zgłoszonym do turnieju, a szczególnie tym, którzy wnieśli dużą dawkę optymizmu i humoru w nasze codzienne, pandemiczne życie. Życzymy dobrej zabawy wszystkim oglądającym prezentacje laureatów na stronie MOKu i Facebooku. Filmy dostępne są na naszym kanale YouTube (KLIK). Zachęcamy do udziału w konkursach recytatorskich nie tylko online.

Na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zapraszamy 15 czerwca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 11:00 do Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 7.