MOK

Aktualności

Powrót

Orszak Trzech Króli

06 stycznia 2020 (Poniedziałek)
godz. 11:45
Siedlce

Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:45, a po niej o godz.: 13:00 ruszy ulicami naszego miasta pod hasłem:„Cuda, Cuda Ogłaszają!”.

Nad organizacją Orszaku Trzech Króli czuwa Fundacja Nasza Szkoła oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki pod Patronatem Honorowym Biskupa Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Wydarzenie dedykowane jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wyznań czy narodowości. Orszak przejdzie głównymi ulicami naszego miasta gromadząc kilka tysięcy siedlczan, dlatego do współpracy zapraszamy liczne szkoły, parafie, organizacje, firmy i ludzi dobrej woli, którzy zechcą zaangażować się w realizację tego wspaniałego dzieła.

Barwny orszak składający się z kilku scen będzie rozgrywał się na ulicach Siedlec tj.: ul. Kazimierza Pułaskiego, Jana Kilińskiego, Józefa Piłsudskiego, Wojskowej, Cmentarnej, by swój finał rozegrać na placu przed Katedrą Niepokalanego Poczęcia. Obejrzymy sceny z „Dworu Heroda”, „Walkę dobra ze złem”, „Anielską bramę”, „Szopkę i pokłon pasterzy” oraz „Pokłon Trzech Króli”.

W przygotowanie części artystycznej włączyły się m.in.: Teatr Es działający przy Centrum Kultury i Sztuki, Siedlecka Grupa Literacka "Witraż" Miejskiego Ośrodka Kultury, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz harcerze z Hufca ZHP i ZHR z Siedlec. W role Trzech Króli wcielą się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Orszak uświetniony zostanie wspólnym śpiewem kolęd – tych tradycyjnych, dobrze znanych, jak i rzadziej śpiewanych pastorałek.

Orszak Trzech Króli to także doskonała okazja, by uczynić coś dobrego dla potrzebujących. W trakcie orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom kolorowe korony, śpiewniki, gazetki misyjne oraz nalepki. W trakcie orszaku odbędzie się zbiórka publiczna zarejestrowana o numerze 2019/1392/OR na cele „Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla dzieci” pod hasłem: „Niech liczy się każdy dzień!”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie opieki paliatywnej dla dzieci.

Na zakończenie Orszaku na placu przed Katedrą wpisane jest dzielenie się opłatkiem z mieszkańcami miasta oraz przybyłymi gośćmi. Usłyszymy słowo Ks. Biskupa oraz Włodarzy Miasta. Finał orszakowego spotkania odbędzie się przy ciepłym poczęstunku dla uczestników.

Nowością w tegorocznym orszaku będzie udział trzech wielbłądów prowadzących orszaki Trzech Króli oraz przygotowana przez organizatorów dla dzieci niespodzianka. Przygotujmy się do tego wydarzenia jeszcze raz wychodząc na ulice naszego miasta, aby wspólnie tworzyć Orszak Trzech Króli 2020.