MOK

Aktualności

Powrót

Podlaski Przełom Bugu 2019 - Otwarcie XXIV Międzynarodowej Wystawy Fotografii

21 listopada 2019 (Czwartek)
godz. 18:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane podczas pleneru, który odbył się w czerwcu w Serpelicach. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu fotografów z Polski, Ukrainy, Niemiec i Francji.

Plenery fotograficzne Podlaski Przełom Bugu odbywają się od 1996 roku. Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a współorganizatorami: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Powiat Bialski – Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

Główne cele organizacji plenerów to:
- promocja atrakcyjnych turystycznie, bogatych w zabytki kultury duchowej i materialnej ziem nadbużańskich,
- wymiana doświadczeń twórczych i warsztatowych artystów z Polski i Europy,
- wspieranie oraz promocja twórczości artystycznej w dziedzinie fotografii,
- zbieranie materiału fotograficznego do organizacji wystaw i wydania katalogu ukazującego piękno nadbużańskich krajobrazów, flory i fauny.

Pokazywane w wielu miastach wystawy poplenerowe są znakomitą promocją nadbużańskiego Podlasia. Dotychczas wielokrotnie prezentowano je m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Zamościu, Rzeszowie, Hrubieszowie, Płocku, Lublinie, Ostrowcu Św., Chełmie, Sokołowie Podlaskim, Stalowej Woli, Łomży, Siedlcach i Białej Podlaskiej.

Zamierzone cele organizacji XXIV Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego „Podlaski Przełom Bugu 2019” zostały osiągnięte. Efekty naszej pracy prezentujemy na wystawie oraz w katalogu. Program pleneru został zrealizowany także w części dydaktycznej. Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczestników pleneru.

Andrzej Ruciński

Wystawa będzie czynna do 10 stycznia 2020 r.