"Podróże moich marzeń: Australia" – wykład online Danuty Kryńskiej

09 grudnia 2020 (Środa)
YouTube MOK

W mroźne, grudniowe przedpołudnie zapraszamy na wyprawę do Australii i Nowej Zelandii wraz z podróżniczką Danutą Kryńska, która wybrała się w podróż „po drugiej stronie Ziemi” tj. do Australii i Nowej Zelandii. Australia jest kontynentem, który wraz z wyspami, w tym największą Tasmanią, zajmuje powierzchnię 7 704 159 km2 i jest to kontynent najmniejszy; w całości leżący na półkuli południowej. W czasie swojej wyprawy Pani Danuta chciała zobaczyć Sydney z operą i mostem portowym oraz wjechać na wieżę w Morisset Park, zobaczyć kangury i nowoczesną szkołę, która uczy dzieci na odległość 2,5 tys. km. Poznać na czym polega idea „latających doktorów”. Przede wszystkim jednak celem było zobaczenie Czerwonego Centrum Australii i Parków Narodowych. Spojrzeć na Aborygenów i zobaczyć ich rysunki na skałach sprzed tysięcy lat. Z bliska poznać powody, dla których przybywają tu ludzie z najdalszych zakątków świata. Nowoczesność, poczucie wolności, tolerancja wobec różnorodności, przestrzeń i pracowitość – bo trudne warunki życia to wymuszają. To ogólna charakterystyka mieszkańców Australii.

Danuta Kryńska – absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Chemii Spożywczej o specjalizacji fermentacja z mikrobiologią. Wieloletni kierownik Działu Produkcji w Wytwórni Wódek „Polmos” w Siedlcach. Członek Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od początku jego istnienia. Z pasji do poznawania ludzi i świata, już na emeryturze zdobyła uprawnienia do prowadzenia wycieczek jako pilot. Stara się zwiedzać kraje i spełniać swoje marzenia podróżnicze – dotychczas odwiedziła ok. 60 krajów na wszystkich kontynentach. Odwiedziła m. in.: Szkocję, Anglię, Belgię, Holandię, Danię, Szwecję, Finlandię, Rosję, Białoruś, Gruzję, Turcję, Rumunię, Andorę, Hiszpanię, Portugalię, Bośnię i Hercegowinę, Słowenię, Nową Zelandię.

Wykład transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube MOK - KLIK