MOK

Aktualności

Powrót

Rejestracja wolontariuszy WOŚP

14 listopada 2023 (Wtorek)
godz. 10:00
Miejski Ośrodek Kultury

Uwaga! Na zgłoszenia wolontariuszy czekamy do 9 stycznia! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Osoby, które już się zarejestrowały, w celu weryfikacji prosimy o kontakt pod nr tel. 25 794 31 28 lub 25 794 31 25.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


WSPOMÓŻ WOŚP JUŻ TERAZ – DORZUĆ SIĘ DO NASZEJ ESKARBONKI! (KLIK)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku.
 Cel Finału to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, a mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla
• diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
• diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
• diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
• rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
• torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Siedlecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający jak co roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach rozpoczął przygotowania do kolejnego finału, bo gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Na początek ważne informacje dla naszych stałych wolontariuszy i tych, którzy będą grać z nami w tym roku pierwszy raz. Rejestracja jest największą częścią finałowych przygotowań i zabiera najwięcej czasu. Proces rejestracji odbywa się on-line. Dzięki temu macie możliwość samodzielnego zarejestrowania się i zgłoszenia do naszego Sztabu. Postępujcie zgodnie z podpowiedziami i instrukcją na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Po zarejestrowaniu się na stronie wybieracie opcje zostań wolontariuszem, tam wpisujecie swoje dane, dodajecie zdjęcie i wybieracie sztab. Nasz Sztab wyszukacie pod #5202 lub po miejscowości – Siedlce. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia musi dokonać Wasz opiekun prawny!

Po zarejestrowaniu się na stronie wolontariusza Sztab będzie kontaktował się z Wami w celu zweryfikowania wprowadzonych danych. Decyzja o akceptacji zgłoszenia wolontariusza podejmowana jest przez Szefa Sztabu, który ma prawo odrzucić zgłoszenie bez podania przyczyny.

Podczas finałowej zbiórki na ulicach, kwestować mogą tylko wolontariusze, którzy otrzymali oryginalny identyfikator z Fundacji WOŚP, a datki mogą zbierać wyłącznie do finałowej puszki opatrzonej numerem identyfikatora i zabezpieczonej banderolami. Osoby towarzyszące wolontariuszowi nie mogą przyjmować datków! Wolontariusz może zbierać pieniądze jednocześnie tylko do jednej puszki! Puszkę w przypadku uszkodzenia lub zapełnienia można wymienić w Sztabie na nową. Pamiętajcie, że w każdym momencie Policja może weryfikować identyfikatory wolontariuszy oraz sprawdzać stan zabezpieczeń puszki.

WAŻNE! Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

Tradycyjnie zwracamy się też z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście i nie tylko. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nasze działania przy organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszukujemy strategicznych sponsorów i innych dobroczyńców, ofiarodawców oraz chętnych osób do współorganizacji. Jeżeli połączymy nasze siły na pewno uda nam się zorganizować wspaniały Finał.

Więcej informacji już niebawem na stronie internetowej mok.siedlce.pl oraz na facebooku. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt pod nr tel. 25 794 31 28. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem wolontariusza WOŚP dostępnym poniżej.