MOK

Aktualności

Powrót

Spektakl "Maryna" w wykonaniu Teatru Teraz My

03 czerwca 2023 (Sobota)
godz. 17:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Spektakl „Maryna” to historia o miłości i przywiązaniu do rodzinnego domu, otoczonego cudowną scenerią. Podążając za historią będziemy obserwować niczym nie skażoną naturę i monumentalne góry. Chcemy zaprosić Państwa na niezwykłą wędrówkę. Zatrzymać się i pochylić nad tekstami lirycznymi Kasprowicza oraz śledzić zawiłe losy bohaterów sztuki „Kopciuszek” Ludwika Hieronima Morstina.

Wyruszymy szlakiem głównej bohaterki Maryny, której życie zmieni jedna zimowa noc i tajemniczy gość. Zbłąkany wędrowiec trafia do górskiej chaty, w której spotyka góralkę i jej ojca. Co wyniknie ze zderzenie dwóch światów – tego artystycznego i tego dzikiego, tak bardzo zakorzenionego w naturze, żyjącego w symbiozie z nią? Nie zabraknie gorących konfliktów. Całość okraszona zostanie sznytem komediowym i góralską stylistyką.

Postaci, które wyszły spod pióra Morstina skrojone są bardzo soczyście, będziemy mogli obserwować na scenie całą ferie emocji, gdzie śmiech przeplata się z smutkiem. A akcja sztuki trzymać będzie w napięciu do samego końca. Oprócz wieloletnich aktorów naszego Teatru na scenie zobaczymy również nowych aktorów, którzy od tego roku dołączyli do obsady Teatru Teraz My.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Szczepaniak.

Darmowe zaproszenia do odbioru w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63. Liczba zaproszeń ograniczona.