Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

25 kwietnia 2024 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „Co brzmi w trzcinie” zapraszamy 25 kwietnia.

Saksofon, jeden z najmłodszych instrumentów akustycznych, został wymyślony przez belgijskiego konstruktora Adolphe’a Saxa. Początkowo wynalazek budził wiele kontrowersji, jednak wkrótce zdobył popularność i znalazł miejsce w muzyce jazzowej i rozrywkowej, a także klasycznej – solowej, orkiestrowej i kameralnej. Istnieje dziewięć odmian saksofonu, różniących się od siebie wielkością i brzmieniem, z których cztery nasza publiczność będzie miała okazję poznać, słuchając kwartetu saksofonowego. W programie koncertu znajdą się kompozycje oryginalnie napisane na te instrumenty oraz opracowania muzyki dawnej i nowej, standardy jazzowe, a także przeboje muzyki filmowej.

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
23 maja 2024 r.
Podróż przez cztery żywioły