Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram

03 marca 2024 (Niedziela)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Spotkanie autorskie z Katarzyną Kryńską.

Katarzyna Kalua Kryńska (Warszawa, Polska) - artystka wizualna, architektka, fotografka. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i kreacyjnej, posługując się fotografią tradycyjną, alternatywną oraz mix-media. Eksperymentuje z XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi oraz z materiałami światłoczułymi. Jej twórczość jest poetycka, ekspresyjna i wychodzi poza kanony fotografii klasycznej.

Autorka albumu cyjanotypii "Blue Moon Garden".

Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Prowadzi autorskie warsztaty z alternatywnych i historycznych technik fotograficznych. Zasiada w jury konkursów fotograficznych, współpracuje z instytucjami kultury i galeriami. Jej prace były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą oraz znajdują się w prywatnych kolekcjach. Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award, Photos de Femmes. Jej seria Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęła I miejsce w konkursie Wet Plate Competition Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon Garden zdobyła III miejsce w międzynarodowym konkursie JMCA oraz wyróżnienie na Fine Art Photography Awards. Seria LIMFA zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Awards.