MOK

Aktualności

Powrót

Swing Club na Mazowszu - koncert zespołu Enerjazzer

20 września 2020 (Niedziela)
godz. 18:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

W 2020 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje piątą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już ósmy rok cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już blisko 100 koncertów i wystąpiło ponad 500 wykonawców. Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach od 2016 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2020 roku w ramach cyklu w Siedlcach planowane są 3 koncerty. Pierwszy w tym roku koncert odbędzie się w niedzielę, 20 września. Wystąpi gliwicki zespół jazzowy Enerjazzer w składzie:
Adam Solski (lider, puzon)
Adam Abrahamczyk (trąbka)
Kazimierz Szkutnik (klarnet, saksofon tenorowy)
Wiesław Augustyn (fortepian)
Jędrzej Łaciak (akustyczna gitara basowa)
Grzegorz Gutowski (perkusja)

Enerjazzer to grupa jazzu tradycyjnego z Gliwic, która od ponad dekady działa na scenie, wykonując radosny jazz w stylu dixielandu, Nowego Orleanu, Chicago oraz swing. Członkowie to profesjonalni muzycy z wieloletnim doświadczeniem na rynku jazzu i muzyki rozrywkowej, zarówno w Polsce, jak w krajach europejskich, azjatyckich oraz w USA.

Od kilku lat zespół jest wysoko notowany w rankingu Jazz Top prestiżowego magazynu Jazz Forum w kategorii „Zespół tradycyjny”.

Ma w swym dorobku płytę pt. „Polacy nie gęsi…”, która w całości oparta jest na muzyce polskiej, opracowanej w starych jazzowych stylach.

Organizator:
Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Współfinansujący:
STOART

Bilety w cenie 20 zł do nabycie w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63. Liczba miejsc ograniczona. Podczas koncertu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.

Procedury sanitarne w sali widowiskowej "Podlasie" -> KLIK