MOK

Aktualności

Powrót

Warsztat "Jak realizować projekty z edukacji kulturowej?" ODWOŁANY

16 marca 2020 (Poniedziałek)
godz. 10:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informującym o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to czasowe zawieszenie od 12 do 25 marca 2020 r. organizacji wszystkich wydarzeń kulturalnych, zawieszenie zajęć artystycznych prowadzonych w MOK oraz zamknięcie wszystkich obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, Pułaskiego 7, ul. Sienkiewicza 63 i Rynkowej 24.

Wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w tym okresie zostają przełożone na późniejsze terminy, o których będziemy informować na bieżąco. Zakupione bilety zachowują ważność.

Opłaty za udział w sekcjach prosimy wpłacać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wszystkie wyrównania i korekty nastąpią w czerwcu.

Informację o wznowieniu działalności instytucji kultury, w tym MOK, podamy bezzwłocznie po wydaniu komunikatu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na spotkanie informacyjno-warsztatowe „Jak realizować projekty z edukacji kulturowej?" organizowane w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”. Porozmawiamy o wzmacnianiu środowiska animacji i edukacji oraz partnerstwie sektorów kultury i oświaty, o pozyskiwaniu środków, a także tegorocznym Konkursem na realizację projektów z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

Zapraszamy:
· osoby pracujące i działające w kulturze: ośrodkach kultury, bibliotekach, muzeach, NGO, KGW, OSP oraz animatorów kultury działających samodzielnie
· osoby związane z sektorem oświaty - nauczycieli, osoby pracujące w przedszkolach, pedagogów szkolnych, bibliotekarzy, dyrektorów, pracowników MOW-ów.

Podczas spotkania powiemy:
· jak działa i co oferuje program “Bardzo Młodej Kultury 2019-2021: Mazowieckie”
· jakie są możliwości dofinansowania projektów kulturalnych dla dzieci i młodzieży (właśnie rusza Konkurs na inicjatywy!)
· jak są planowane bezpłatne szkolenia, seminaria i wizyty studyjne.

Data i miejsce:
· 16 marca 2020, godz. 10:00-13:00
· Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/Gk8ZHeNmWjd8Y2iX9

Więcej informacji o programie na stronie: http://bmkmazowieckie.pl/

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.03.2020.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: http://bmk@bmkmazowieckie.pl


BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021: MAZOWIECKIE KONKURS NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW

Rozpoczynamy drugi rok programu dla nauczycieli i animatorów „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”, w ramach którego rusza właśnie Konkurs na realizację projektów z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

Konkurs jest przeznaczony dla partnerstw z sektora oświaty i kultury. Wyłonione projekty z różnych subregionów województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowanie w łącznej kwocie 48 000 zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie: 31 marca 2020
Regulamin – w załączeniu oraz na stronie: http://bmkmazowieckie.pl/
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/uSTY97S5ppPMZoun8

Spotkania informacyjno-warsztatowe
W najbliższych dniach i tygodniach rozpoczynamy cykl spotkań informacyjno-warsztatowych, podczas których lokalnym edukatorom i animatorom kultury przedstawimy plany tegorocznej edycji programu i zachęcimy do przystępowania do Konkursu. W trakcie spotkań rozmawiać będziemy także o możliwościach dofinansowania projektów kulturalnych dla dzieci i młodzieży.

Spotkania informacyjno-sieciujące odbędą się w wybranych miejscowościach województwa mazowieckiego, wg poniższego harmonogramu, który będziemy na bieżąco uzupełniać, prosimy o śledzenie strony internetowej programu:
· 5 marca 2020 - Urząd Miasta Ostrołęka w Ostrołęce
· 9 marca - Żyrardów
· 10 marca 2020 - Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu
· 12 marca 2020 - Starostwo Powiatowe w Płońsku
· 13 marca - Centrum Kultury w Piasecznie
· 16 marca 2020 - Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
· 18 marca 2020 - Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

_________________________________________________
Program „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”
Bezpłatne szkolenia, wizyty studyjne, Konkurs na realizację projektów z zakresu edukacji i animacji kulturowej, konferencje – takie działania planujemy dla nauczycieli i animatorów kultury z województwa mazowieckiego w drugim roku programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”. Główny cel programu to wzmocnienie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty poprzez edukację kulturową, czyli przygotowanie do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.

Operatorem regionalnym programu jest Amfiteatr w Radomiu

Partnerzy: Forum Kultury Mazowsze, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Federacja Mazowia, Fundacja Obserwatorium, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Dom Kultury Kadr, Dom Kultury Dorożkarnia, KOZIENICKI DOM KULTURY im. Bogusława Klimczuka, Sokołowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw, Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Ośrodek Kultury Góra Kalwaria

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: bmk@bmkmazowieckie.pl