Wernisaż wystawy plakatu i malarstwa Mirosława Zdrodowskiego

16 listopada 2017 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Mirosław Zdrodowski - bywa grafikiem, malarzem, ilustratorem… bywa też redaktorem naczelnym i wydaje Magazyn Społeczno-Kulturalny „Bocznica”. Pasjonują Zdrodowskiego również fotografia i film animowany. Jest laureatem licznych nagród za plakat i rysunek w kraju i za granicą, w tym: Nagrody Tygodnika Szpilki „Złota Szpilka” (1983), II Nagrody na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (1987), Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria” (2000), Nagrody Siedleckiego Towarzystwa Naukowego za wybitną twórczość artystyczną w dziedzinie grafiki wydawniczej i promocję kultury „Złoty Jacek” (2002) oraz laureatem pierwszej edycji Nagrody „Wawrzyn Siedlecki” (2008).

Wydał album: „Zdrodowski – stare i nowe prace domowe”, książkę: „pTAKi maluję”. Opublikował tomik wierszy „Trzy krzesła”. Jest również autorem serii książek dla dzieci „Książeczki z niteczki”. Opracował graficznie blisko 200 książek i stosy wszelkiego rodzaju druków i akcydensów, w tym wyjątkowe albumy: „Kieślowski” (1998) wyd. Skorpion, „Kronika KADRU o zespole filmowym Jerzego Kawalerowicza” (2002) wyd. Skorpion, „Stadnina Koni Janów Podlaski 1817-2017” (2017) wyd. Arche.

Książki dla dzieci jego autorstwa „Sztuczki” i „Pierwsze loty za płoty” w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na najpiękniejszą książkę roku 2013 zdobyły nominację do nagrody głównej. W roku 2015 reprezentował Polskę w dalekiej Japonii na Toyama International Art. Camp.

Wystawa czynna do 22 listopada 2017 r.