MOK

Aktualności

Powrót

Wirtuozi w Muzyce Mistrzów - Justyna Bacz "Piosenka Francuska"

15 października 2017 (Niedziela)
godz. 17:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zapraszamy na recital złożony piosenek z czwartej płyty Justyny Bacz, laureatki m.in. Nagrody Publiczności na Festiwalu G. Brassensa w Paryżu w 2013 r. W programie usłyszymy  piękne, nieprzemijające utwory, zaliczane do klasyki piosenki francuskiej. To osobisty wybór artystki, która śpiewa je w oryginalnej wersji językowej i w swojej własnej interpretacji, niektóre w polskich, również autorskich tłumaczeniach. Piosenki zaśpiewane ciepłym, zmysłowym głosem na tle wirtuozerskiego akompaniamentu we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego brzmią intrygująco... Propozycja ta wnosi świeże spojrzenie na znane utwory, nawiązując jednocześnie do muzycznych tradycji piosenki francuskiej.

Usłyszymy m.in. słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, a także motywy z filmów: „Parasolki z Cherbourga”, czy „Love story” – kompozycja Francisa Lai z francuskim tekstem Catherine Desage.

Justyna Bacz – śpiew, gitara, scenariusz i prowadzenie,
Mariusz Dubrawski – fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje,
Klaudiusz Baran – akordeon,
Wojciech Ruciński – kontrabas.

JUSTYNA BACZ
Piosenkarka, lingwistka, autorka polskich i francuskich tekstów piosenek, tłumaczeń piosenek z języka francuskiego i rosyjskiego oraz na język francuski. Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej, piosenki polskie po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i  piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie. W październiku 2013 roku otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu,  na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens).

Nagrała 4 solowe płyty: polsko-francuską „Tête-à-tête” (2006), „Brassens mon amour” (2008) z  piosenkami G. Brassensa w polskich tłumaczeniach Jerzego Menela i własnych (koncert promocyjny tej płyty miał miejsce w radiowej „Trójce”), „Empatik” (2013) z tekstami Anny Piwkowskiej, Julii Hartwig i Justyny, z muzyką i w aranżacjach Mariusza Dubrawskiego oraz „Francuska chanson française” (2014) – z klasyką piosenki francuskiej. Aktualnie przygotowuje kolejny album, który będzie poświęcony twórczości Dalidy.

Justyna Bacz śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech. Występowała także w Szwajcarii oraz w  USA. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Na stałe związana jest ze sceną „Piwnicy na Wójtowskiej” – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.

MARIUSZ DUBRAWSKI
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej (dziś Uniwersytetu Muzycznego) im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Teresy Manasterskiej. Obecnie wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, w tym  koncertową. Jest autorem muzyki  teatralnej, oratoryjnej i rozrywkowej. Współpracuje z czołówką polskich artystów m.in. z Ireną Santor, Stanem Borysem, przez wiele lat pracował również ze Zbigniewem Wodeckim.

KLAUDIUSZ BARAN
Akordeonista i bandeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Conservatoire Paul Dukas w Paryżu. Laureat prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody Fryderyka  w 2003 r. za płytę z dziełami A. Piazzoli. Koncertuje solo, z zespołami kameralnymi i międzynarodowymi orkiestrami. Uczestnik licznych festiwali w Polsce i za granicą. Wykładowca na międzynarodowych kursach interpretacji muzycznej, a także na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, którego jest  obecnie Rektorem.

WOJCIECH RUCIŃSKI
basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. Współpracował i współpracuje m.in. z Marylą Rodowicz, JanuszemStokłosą, Ireną Santor, KatarzynąGroniec i wieloma innymi artystami.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

Na koncerty z cyklu Wirtuozi w Muzyce Mistrzów oraz Niedzielny Salon Muzyczny obowiązują rabaty:
· 50 proc. rabatu z kartą Senior 65+
· 30 proc. rabatu dla słuchaczy SUTW