XXIII Międzynarodowy Plener Fotograficzny "Podlaski Przełom Bugu 2018"

10 czerwca 2018 (Niedziela)
Janów Podlaski

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje Międzynarodowy Plener Fotograficzny ,,Podlaski Przełom Bugu”. Tym razem odbędzie się on w dniach 10-15 czerwca w Janowie Podlaskim. Wezmą w nim udział znakomici twórcy, mistrzowie polskiej fotografii krajobrazowej i przyrodniczej. Plenery ,,Podlaski Przełom Bugu’’ cieszą się dużym uznaniem w środowisku fotografików i są jedną z ważniejszych imprez tego typu w kraju. Głównym organizatorem plenerów jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a współorganizatorami Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

W tegorocznym plenerze wezmą udział zaproszeni przez organizatorów goście z Francji i Ukrainy. Odbędą się pokazy prac - m.in. znanego artysty fotografika Lucjana Demidowskiego - oraz wykłady na temat estetyki i teorii fotografii prof. Zbigniewa Tomaszczuka z ASP w Warszawie. Efekty pracy uczestników pleneru będą mogli Państwo obejrzeć już w listopadzie na wystawie w Galerii Fotografii Fokus.