MOK

MOK Summer Music Festival

MOK Summer Music Festival


Jak co roku w sierpniu zapraszamy na cykl koncertów na Skwerze im. Konstantego Domagały, czyli MOK Summer Music Festival! W tym roku w ramach naszego Festiwalu odbędzie się aż pięć koncertów! Zapraszamy w każdy czwartek sierpnia o godz. 19:00.


MOK Summer Music Festival

Jola Sip, Michał Lewartowicz i Michał Iwanek
3 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00

Zespół tworzą znani artyści sceny muzycznej w Lublinie. Bogaty repertuar to efekt wielu lat obecności artystów w świecie muzycznym. Zespół cechuje wyjątkowa staranność w doborze piosenek i w wykonywaniu ich podczas koncertów.

W prezentowanych utworach słuchacze odnajdą inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi (jazz, soul, blues, ballada, muzyka latynoska, bossa nova). Finezja instrumentalistów, a do tego piękne, elektryzujące głosy to wizytówka zespołu.

Podczas koncertu „To sprawiasz Ty” wybrzmią najpiękniejsze piosenki o miłości śpiewane przez duet Jolę Sip i Michała Iwanka (wybitnego pianisty, który wystąpi tutaj również w roli wokalisty). Będzie można usłyszeć starannie wybrane „klasyki piosenki miłosnej” takich artystów jak: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Krzysztof Krawczyk, Hanka Ordonówna, Leonard Cohen, Seweryn Krajewski, Barbara Kondrak, Jan Kondrak, Jacques Brel, Bogusław Mec, Agata Budzyńska, a także utwory własne zespołu. Program zawiera bogate części instrumentalne. Pomiędzy utworami czytane będą, między innymi: fragmenty z prozy Edwarda Stachury, książki Agnieszki Jucewicz „Czując. Rozmowy o emocjach” i poezja Urszuli Lewartowicz.

Zespół wystąpi w składzie:
Jola Sip – śpiew, kompozycje, teksty;
Michał Lewartowicz – gitara elektryczna, kompozycje, aranżacje;
Michał Iwanek – pianino, śpiew, kompozycje, aranżacje.

MOK Summer Music Festival

Marek Andrzejewski i Grupa Niesfornych
10 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00

Na program koncertu złożą się piosenki, które przyniosły zespołowi nagrody na wielu ogólnopolskich festiwalach piosenki artystycznej oraz nieustającą sympatię publiczności. Będzie też okazja do wysłuchania piosenek z najnowszej płyty „Wariactwo” z 2021 roku. Szykuje się bardzo energetyczne spotkanie muzyków doskonale improwizujących, a także tworzących zespoloną i rozpędzoną maszynę koncertową.

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie i wielu innych. Jako jedyny wykonawca zdobył dwukrotnie Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu „Album rodzinny” teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w „Akcencie” i w piśmie „Piosenka”. Utwór „Jak listy” z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” funkcjonuje jako leitmotif „Krainy Łagodności” – nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do szerokiego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w „bardowski” sposób o sprawach społecznych, o zależnościach między przyrodą a cywilizacją, o prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach oraz o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, nowatorskie i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.

Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich oraz czternaście płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W ubiegłym roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej.

Prawdziwą wartość Andrzejewskiego oddają koncerty. Ma znakomity kontakt z publicznością, emanuje energią i poczuciem humoru.

Podczas koncertu w ramach MOK Summer Music Festival Marek będzie promował najnowszy album „Wariactwo”. Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego, co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta.

„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.” - Jan Poprawa krytyk muzyczny

Podczas MOK Summer Music Festival 2023 wystąpią:
Marek Andrzejewski – gitara, śpiew;
Michał Andrzejewski – fortepian;
Jarosław Spałek – trąbka, flugelhorn;
Christian Broniarz – saksofony;
Hans Łukaszczyk – puzon, eufonium;
Grzegorz Poliszak – perkusja;
Marek Matwiejczyk – bas;
Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.

MOK Summer Music Festival

Wolni Jak Motyle
17 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00

Zespół Wolni Jak Motyle ma w swoim repertuarze autorskie aranżacje rockowych i bluesowych standardów polskiej i zagranicznej muzyki, a także własne kompozycje. Są stałymi gośćmi Siedleckiej Fali Bluesa oraz Gitariady. W skład zespołu wchodzą znakomici siedleccy muzycy, którzy gwarantują muzyczną ucztę na bardzo wysokim poziome.

Wolni Jak Motyle:
Iwona Kobylińska – śpiew; Wioletta Skup – flet, instrumenty klawiszowe; Jerzy Politowski – gitara basowa; Mateusz Mazurek – gitara; Piotr Sidorowicz – perkusja.

MOK Summer Music Festival

Karina Szurek
24 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00

Karina Szurek to niezwykle utalentowana siedlecka wokalistka. Choć dopiero w tym roku zdała maturę, to przed siedlecką publicznością występuje już od czternastu lat! Od 2009 roku związana jest z zespołami działającymi przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach: Studiem Piosenki Singers, Zespołem Wokalnym Sweet Angels, zespołem Niekompletni, Formacją Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnym Teatrem Tańca LUZ. Swoje umiejętności rozwijała także w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie i Studiu Wokalnym „FEVER”.

Jesienią rozpocznie naukę w Akademii Muzycznej Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale Wokalno-Aktorskim, na wydziale „Wokalistyka”, specjalność „Musical”.

Podczas koncertu usłyszymy w wykonaniu Kariny przede wszystkim utwory z gatunku piosenki aktorskiej, ale nie tylko. Towarzyszył je będzie zespół złożony ze znakomitych muzyków: Maciej Turkowski - gitara, Marianna Gurne - skrzypce, Paweł Rymuza - gitary, Damian Kryński - fortepian, Adam Chomiuk - gitara basowa, kontrabas.

MOK Summer Music Festival

Upstream & Michał Jelonek
31 sierpnia 2023 r. (czwartek), godz. 19:00

Zespół Upstream powstał w 2006 r. w Siedlcach. W jego skład wchodzą: Rafał Czapliński – śpiew, gitara, harmonijka; Daniel Popek – gitara; Artur Staręga – gitara; Radosław Pawlik – gitara basowa, wokal; Robert Protasewicz – perkusja, wokal. Zespół na przestrzeni lat zagrał dziesiątki rockowych koncertów, wziął udział w wielu festiwalach i zdobył uznanie publiczności.

Projekt „Upstream Akustycznie” z kwartetem smyczkowym narodził się w głowie Rafała Czaplińskiego wiele lat temu. Łączy ze sobą klasyczne brzmienie instrumentów smyczkowych z muzyką akustycznych gitar. Utwory powstawały na przestrzeni dekady. Melodie i aranże utworów dojrzewały powoli, dzięki czemu charakteryzują się dbałością o szczegóły i odpowiednim doborem instrumentów. Aranżacją kwartetu smyczkowego zajął się wirtuoz skrzypiec Michał Jelonek we współpracy z zespołem. Warstwę liryczną napisał Rafał Czapliński wraz z Radkiem Pawlikiem. Teksty nawiązują do problemów społecznych, opisują prawdziwe historię, skłaniają do zadumy i własnych przemyśleń. Wszystko razem tworzy klimatyczny nastrój, który łączy w sobie rock, progresywny pop z klasycznym brzmieniem instrumentów smyczkowych.

W przypadku niekorzystnej pogody koncerty odbędą się w sali widowiskowej "Podlasie" lub w Sali Białej.