MOK

51. Zaduszki Jazzowe - 2009

51. Zaduszki Jazzowe - 2009

51. Zaduszki Jazzowe - 2009

Siedleckie Zaduszki Jazzowe to impreza, która ma już ponad półwiekową tradycję i jest jedną z priorytetowych pozycji w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury. Z uwagi na prowadzone remonty sal koncertowych w naszej firmie, tegoroczne Zaduszki odbyły się w gościnnych murach NoveKino Siedlce. Nie obniżając poprzeczki, jak co roku staraliśmy się zadbać o zróżnicowany program, zapraszając znakomitych artystów, którzy dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Podczas tegorocznej edycji Zaduszek moc atrakcji i prawdziwa uczta jazzowa w wykonaniu największych sław gatunku. W tym roku szczególna gratka dla wszystkich fanów pianistyki. Specjalnie na potrzeby koncertów sprowadziliśmy najwyższej klasy koncertowy fortepian firmy Steinway & Sons model D, ale i powody są nietuzinkowe.


Program otworzył solowy koncert Leszka Możdżera, którego gościliśmy w Siedlcach po raz pierwszy. Mimo wcześniejszych starań, z uwagi na gęsto zapełniony terminarz artysty, udało nam się zakontraktować go dopiero w tym roku, ale jak mówi staropolskie powiedzenie, lepiej późno niż wcale.

Na „drugie danie” doborowo obsadzony Sextet Włodzimierza Nahornego, którego nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. W 100% zaduszkowym programie usłyszeliśmy kompilację, na którą złożyły się jazzowe interpretacje Chopina, Szymanowskiego oraz zapomnianego już nieco Karłowicza.

Na zakończenie całkowita zmiana klimatu i zwrot akcji. Energetyczna dawka nowoczesnego fusion z domieszką wyrafinowanej elektroniki w wykonaniu krakowskiego Eastcomu.