MOK

54. Zaduszki Jazzowe - 2012

54. Zaduszki Jazzowe - 2012

54. Siedleckie Zaduszki Jazzowe – 8, 9 listopada 2012, godz. 19:00

Sala Widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63


Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na 54 Siedleckie Zaduszki Jazzowe, które odbędą się 8 i 9 listopada w Sali Widowiskowej „Podlasie”. Siedleckie Zaduszki Jazzowe to impreza, która ma już ponad półwiekową tradycję i jest jedną z priorytetowych pozycji w kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury. Wzorem lat ubiegłych, staraliśmy się zadbać o zróżnicowaną stylistykę programu i znakomitych artystów, którzy z pewnością dostarczą  wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń.


Festiwal otworzy wielokrotnie nagradzana formacja - Atom String Quartet, jeden z nielicznych na świecie i pierwszy w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz. Podczas siedleckich Zaduszek wystąpią w nieco zmienionej obsadzie, bowiem na II skrzypcach zagra gościnnie wybitny polski skrzypek jazzowy młodego pokolenia – Adam Bałdych. Przez wielu krytyków uznawany jest za wirtuoza i nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej. Atom String Quartet to intrygujące zestawienie kontrastujących elementów: klasycznego kwartetu smyczkowego i jazzu. Zespół wykonuje kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie.


Druga odsłona czwartkowa to międzynarodowy kwartet The Brag Pack - formacja młodych muzyków jazzowych, którzy spotkali się podczas studiów na Wydziale Jazzu w Conservatorium van Amsterdam w Holandii. The Brag Pack to kompozycje grane energicznie i interaktywnie, co tworzy w całości spójne i bardzo ciekawe w odbiorze widowisko. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.


Zaduszkowy piątek rozpocznie się koncertem, który będzie gratką zarówno dla fanów jazzu jak i dla wielbicieli króla popu. Wystąpi Quintet Piotra Filipowicza z programem Jazz Tribute To Michael Jackson. Podczas koncertu usłyszymy nowe aranżacje najsłynniejszych utworów Jacksona, takich jak: Thriller, Rock With You, Billie Jean czy Black or White. Na  nagranie i wykorzystanie utworów bezpośredniej zgody udzielili właściciele i spadkobiercy praw do piosenek króla popu w USA, a płyta "Jazz Tribute To Michael Jackson" jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się krążków jazzowych na naszym rynku.


Na finał - mistrzowskie trio. Międzynarodowej sławy skrzypek i kompozytor - Michał Urbaniak, wirtuoz organów Hammonda, kompozytor, aranżer - Wojciech Karolak oraz znakomity chicagowski perkusista - Frank Parker. Trzy konkretne nazwiska, które mówią same za siebie, gwarantując Jazz na najwyższym światowym poziomie.